فعالیت دفاتر سیاحتی و جهانگردی در مازندران از سر گرفته شد

فعالیت دفاتر سیاحتی و جهانگردی در مازندران از سر گرفته شد

تور و گردشگری: اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از شروع به كار دفاتر و شركت های سیاحتی و جهانگردی استان آگاهی داد.


دفاتر سیاحتی و گردشگری مازندران از دومین هفته اسفند ماه سال پیش و به دنبال شیوع ویروس کرونا در مازندران تعطیل شد.
شیوع ویروس کرونا در مازندران از سی ام بهمن سال قبل با شناسایی ۲ بیمار در بابل شروع شد و بعد از کمتر از ۱۰ روز به سراسر استان سرایت کرد. الان نیز وضعیت کرونایی استان برمبنای ارزیابی وزارت بهداشت زرد و قرمز است.
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، بازگشایی دفاتر سیاحتی و جهانگردی با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گرفته و رعایت پروتکل های بهداشتی برای تمامی آنها لازم است.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران هم با اشاره به فعالیت ۲۲۸ دفتر و شرکت سیاحتی و جهانگردی در استان، اظهار داشت: از شروع سال جاری تابحال مجوز فعالیت ۲ دفتر در ساری و چالوس صادر شده و در زمینه تورهای ورودی به استان فعالیت خواهند کرد.
سیف الله فرزانه از لغو مجوز سه دفتر در شهرستان های ساری، نوشهر و چالوس به سبب برخی تخلفات آگاهی داد و اضافه کرد: دفاتر و شرکت های سیاحتی و جهانگردی همچون تاسیسات گردشگری هستند که کیفیت و کمیت ارائه خدمات آن، تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد.
او با اشاره به نقش مهم فعالیت شرکت های سیاحتی و جهانگردی در ارائه خدمات حرفه ای گردشگری، اظهار داشت: با برنامه ریزی درست این بخش از تاسیسات گردشگری در ساماندهی و اجرای سفرهای دسته جمعی در چارچوب تور، شاهد ارتقای سطح خدمات به گردشگران، سلامت آنان و از همه مهمتر کاهش هزینه سفر خواهیم بود.
مدیر کل میراث فرهنگی مازندران با تاکید به این مطلب که تمامی تاسیسات گردشگری استان از این پس بر طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا فعال بوده و به گردشگران خدمات ارائه می کنند گفت: گردشگران می توانند در صورت شکایات از نحوه ارائه خدمات تاسیسات گردشگری، موارد را به شماره ۰۹۶۲۹ و ۳۳۳۶۷۰۹۸ ۰۱۱ ارسال نمایند.
فعالیت تاسیسات گردشگری مازندران نیز از یک خرداد بعد از سه ماه تعطیلی با شرط اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی فعالیت خودرا از سر گرفت.
مازندران برمبنای آمارهای رسمی سالانه از حدود ۳۰ میلیون توریست و مسافر میزبانی می کند.
حدود چهار هزار واحد تفریحی، اقامتی و سرگرمی مازندران از اسفند ماه سال قبل و در مهم ترین ایام درآمدی سال یعنی عید نوروز تعطیل شدند و طبق برآوردها حدود یک هزار میلیارد تومان به این تاسیسات خسارت وارد شده است.
گردشگری، مهم ترین بخش اقتصادی مازندران شمرده می شود، صنعتی که اشتغال ۱۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به آن وابسته است و به خاطر سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی، پر رونق ترین و پر زرق و برق ترین بخش اقتصادی مازندران بشمار می رود.منبع:

1399/03/15
23:17:57
5.0 / 5
2343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری