ضرغامی:

مجمع خیران میراث فرهنگی

مجمع خیران میراث فرهنگی

به گزارش تور و گردشگری، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: مجمع خیران میراث فرهنگی به منظور پایداری آثار تاریخی کشور افتتاح شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، سید عزت الله ضرغامی ظهر دوشنبه در حاشیه دومین آئین جشنواره ملی انار ساوه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: سامانه برای رویدادهای مختلف گردشگری در سطح کشور راه اندازی شده که در همین راستا شورای تخصصی در میراث فرهنگی تشکیل شده است.
وزیر میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: پیشنهادات مختلف برای رویدادهای خاص به این شورا عرضه شده اما در زمینه میراث فرهنگی، بحث مکان آثار تاریخی دارای اهمیت ویژه است.
ضرغامی افزود: گردشگر رویداد محور خصوصاً در قسمت کشاورزی، توزیع زمان و مکان مناسبی بوجود می آورد که می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری داشته باشد.
ضرغامی عنوان کرد: تا کنون ۴۰۰ پیشنهاد برای محصولات مختلف و رویدادهای در ارتباط با این حوزه ها به دست ما رسیده که پس از بررسی در شورای تخصصی اقدامات لازم صورت می گیرد.
وی ضمن اشاره به این که اعتبار دولتی برای ۳۶ هزار آثار تاریخی کشور جوابگو نیست، عنوان کرد: بااینکه ۵۰ درصد اعتبار دولتی میراث فرهنگی افزوده شده اما جوابگو نیست بدین منظور مجمع خیرین میراث فرهنگی به راه افتاده است که بتوانیم از ظرفیت مردم برای مرمت ابنیه و آثار تاریخی بهره گیری و شاهد پایداری آثار تاریخی باشیم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد: اجاره آثار تاریخی که نفیس محسوب نمی شوند، شیوه دیگر برای حفظ و مرمت آثار تاریخی است.
ضرغامی اضافه کرد: سرمایه گذاران در این بخش با مجوز میراث فرهنگی می توانند تغییر کاربری جهت راه اندازی سایر بخش های میراث فرهنگی مثل سفره خانه ها سنتی داشته باشند.
وی عنوان کرد: شهرستان ساوه دارای ۴۰۰ آثار تاریخی است که ۱۲۰ آثار ِآن ثبت ملی شده است که ما برای مرمت این آثار مسئولیت داریم.
 


منبع:

1402/08/15
23:38:57
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری