پنجاهمین روز عملیات طوفان الاقصی

انتظار برای آزادی گروه جدیدی از زندانیان در دومین روز ترک مخاصمه غزه

انتظار برای آزادی گروه جدیدی از زندانیان در دومین روز ترک مخاصمه غزه

تور و گردشگری: تور و گردشگری: در دومین روز از ترک مخاصمه موقت در نوار غزه، مردم فلسطین در انتظار آزادی دومین گروه از اسیران در بند زندان های اشغالگران و آزادی گروه جدیدی از بازداشت شدگان نزد مقاومت فلسطین در غزه هستند. این یک روز بعد از آنست که مقامات اشغالگر 39 اسیر فلسطینی را که بیشتر آنها زن و کودک بودند در ازای 13 اسیر صهیونیست آزاد کردند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، بعد از شروع ترک مخاصمه بشردوستانه در بامداد روز جمعه به مدت چهار روز، نخستین گروه زندانیان طبق قرارداد مبادله اسرا بین اشغالگران و حماس که با میانجیگری قطر منعقد گردید، تبادل شدند.
خبرنگار روسیا الیوم گزارش داد که هزاران فلسطینی از شرق دیرالبلح، خان یونس و رفح روز جمعه بعد از ۴۸ روز بمباران مداوم نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی راهی خانه های خود شدند.

خبرنگار روسیا الیوم افزود که با شروع ترک مخاصمه میان حماس و اشغالگران در روز جمعه، تعداد زیادی اجساد مرده و تجزیه شده در چندین منطقه در نوار غزه پیدا شد.
این خبرنگار اشاره نمود که بخش زیادی از اجساد کشف شده در اثر بمباران مستمر اشغالگران، تجزیه شده و در نتیجه روزها بدون دفن در فضای باز باقی مانده بودند.
کاربران رسانه های اجتماعی کلیپ های ویدئویی را منتشر نمودند که اجساد کشته شدگان را در خیابان ها پراکنده نشان می داد. همین طور تصاویری منتشر گردید که نشان میدهد اجساد کشته شدگان در بیمارستان اندونزی در شمال غزه بعد از محاصره چند روزه ارتش اشغالگر و یورش و بمباران آن در بیمارستان اندونزی انباشته شده است.
تایلند می گوید ۲۰ شهروند این کشور همچنان در بازداشت حماس هستند
وزارت خارجه تایلند روز شنبه اعلام نمود که ۲۰ شهروند تایلندی بعد از آزادی ۱۰ نفر از آنها همچنان در بازداشت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) هستند.
این وزارتخانه در اطلاعیه ای اعلام نمود تایلندی هایی که جمعه از غزه آزاد شدند، بعد از ۴۸ ساعت بستری شدن در بیمارستان به خانه های خود باز خواهند گشت.
روسیه دومین پرواز را ظرف دو روز برای تخلیه شهروندان خود از غزه انجام می دهد
وزارت امور اضطراری روسیه بامدادان شنبه اعلام نمود که یک هواپیمای خصوصی ۱۰۵ شهروند روسی را که از غزه خارج شده بودند، به مسکو بازگرداند که دومین پرواز از این نوع در دو روز گذشته است.
این وزارتخانه در پستی در اپلیکیشن تلگرام اعلام نمود که این گروه شامل ۵۵ کودک با هواپیمای اجاره شده ایلیوشین-۷۶ به خانه بازگشتند. پرواز مشابهی که روز گذشته نیز ۱۰۱ شهروند روسیه را بازگرداند. در آخرین بیانیه این وزارتخانه آمده است که بیش از ۷۶۰ تن همچون بیش از ۳۶۰ کودک به روسیه بازگردانده شدند.
۱۳۴ فلسطینی سرگردان در مصر روز جمعه به غزه بازگشتند
سرویس اطلاعات دولتی مصر از بازگشت ۱۳۴ فلسطینی گیر افتاده در مصر به نوار غزه برمبنای خواست خودشان در نخستین روز ترک مخاصمه بشردوستانه آگاهی داد.
ضیاء رشوان، روزنامه نگار، رییس سرویس اطلاع رسانی دولتی، بامدادان شنبه در اطلاعیه ای که در پلت فرم فیسبوک انتشار یافت، اظهار داشت: «در نخستین روز ترک مخاصمه گروهی از فلسطینی های سرگردان در مصر برمبنای میل خود به نوار غزه بازگشتند و تعداد آنها به ۱۳۴ نفر می رسید.
وی ادامه داد: روز اول ترک مخاصمه شاهد ورود ۲۰۰ کامیون امدادرسانی، دو دستگاه آمبولانس و تعدادی کامیون به بیمارستان های صحرایی نوار غزه بود که ۱۵ کامیون متعلق به بیمارستان صحرایی اردن و ۱۱ کامیون متعلق به بیمارستان صحرایی امارات با همراهی خدمه خود وارد شدند.
وی اشاره کرد: در نخستین روز آتش بس، ۱۷ مجروح با همراهی ۱۵ نفر و ۱۲ زخمی فلسطینی که به همراه همراهان خود به امارات و ترکیه سفر کردند.
منابع پزشکی رژیم صهیونیستی: حال اسیران آزاد شده خوب است
رسانه های عبری به نقل از منابع پزشکی گزارش دادند که وضعیت سلامت اسرای صهیونیست آزاد شده خوب است و تا به امروز هیچ موردی که نیاز به درمان داشته باشد، گزارش نشده است.
ارتش اشغالگر و شین بت اعلام نمودند که اسرای آزاد شده از غزه برمبنای قرارداد مبادله اسرا با حماس وارد اراضی اشغالی شده اند. در این بیانیه آمده است: یگان ویژه ای از نیروهای نظامی اسرائیل و نیرویی از سرویس امنیت عمومی (شین بت) افراد اسیر شده درحال بازگشت به اسرائیل را بعد از ارزیابی اولیه وضعیت سلامتی شان در اسرائیل همراهی می کنند. نیروهای ما آنها را تا آن زمان که به خانواده هایشان در بیمارستان ها برسند، همراهی می کنند.
سازمان جهانی بهداشت نسبت به سرنوشت رییس بیمارستان الشفا ابراز نگرانی کرد
سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام نمود که از سرنوشت محمد ابوسلمیه، مدیر بیمارستان الشفا در غزه که این هفته توسط اشغالگران دستگیر شد، اطلاعی ندارد و خواهان «احترام کامل» حقوق وی شد.
این سازمان در اطلاعیه ای اعلام نمود که مدیر بزرگترین بیمارستان نوار غزه در روز ۲۲ نوامبر به همراه پنج کارمند بهداشتی دیگر در صورتیکه در ماموریت سازمان ملل برای تخلیه بیماران شرکت داشت، دستگیر شدند.
رژیم صهیونیستی اسامی دومین گروه از بازداشت شدگان صهیونیست را دریافت کرد
روز جمعه، رژیم صهیونیستی لیستی از اسامی دومین گروه از بازداشت شدگانی را دریافت کرد که قرار بود طبق توافق مبادله با حماس از نوار غزه آزاد شوند.
شبکه رسمی رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که تل آویو «عصر جمعه لیستی از اسامی دومین گروه از اسیران را که از میان زندانیان در نوار غزه آزاد می شوند، دریافت کرد».
شبکه ۱۲ عبری نیز گزارش داد که ۱۳ زندانی صهیونیست همچون زنان و کودکان مقرر است روز شنبه آزاد شوند. این کانال عبری اشاره نمود که انتظار می رود دسته دوم شامل تعداد بیشتری از کودکان باشد.
گریفیث: امیدواریم توقف بشردوستانه در غزه با ترک مخاصمه طولانی مدت دنبال شود
مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه اظهار امیدواری کرد که ترک مخاصمه موقت بشردوستانه در غزه به یک ترک مخاصمه طولانی مدت تبدیل گردد.
گریفیث عصر جمعه در پستی در پلت فرم ایکس اظهار داشت: امیدوار هستم که این نخستین روز ترک مخاصمه بشردوستانه روزهای بسیار بیشتری دنبال شود و منجر به ترک مخاصمه طولانی مدت بشردوستانه به نفع مردم غزه، اسرائیل و فراتر از آن شود.
درحال تکمیلمنبع:

1402/09/04
09:34:22
5.0 / 5
180
تگهای خبر: دستگاه , سفر , كیش , مقاومت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری