32 هم دست صهیونیست ها در جنایات جنگی مقابل غزه

32 هم دست صهیونیست ها در جنایات جنگی مقابل غزه

تور و گردشگری: قطعنامه برقراری ترک مخاصمه در غزه امروز (چهارشنبه) با اکثریت آرا در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید، اما 32 عضو این سازمان همچنان بر حمایت کورکورانه خود از رژیم صهیونیستی پافشاری کرده و هم دستی خودرا در نسل کشی کودکان غزه نشان دادند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، در رای گیری امروز مجمع عمومی سازمان ملل بر سر قطعنامه ای در رابطه با آتش بس فوری در غزه، ۱۰ عضو این سازمان همچون آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی به ان رای منفی دادند. علاوه بر این، ۲۳ کشور عضو سازمان ملل به هم به این قطعنامه رای ممتنع دادند و حمایت خود از رژیم صهیونیستی را تلویحاً به واشنگتن و تل آویو مخابره کردند.
اتریش، جمهوری چک، گواتمالا، رژیم صهیونیستی، لیبریا، میکرونزی، نائورو، پاپوآ گینه نو، پاراگوئه، آمریکا به این قطعنامه رای منفی و آرژانتین، بلغارستان، کیپ ورد، کامرون، گینه استوایی، گرجستان، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیتوانی، مالاوی، جزایر مارشال، هلند، پالائو، پاناما، رومانی، اسلواکی، سودان جنوبی، توگو، تونگا، اکراین، انگلیس و اروگوئه هم به ان رای ممتنع دادند.
مخالفت این کشورها با قطعنامه پیشنهادی سازمان ملل در حالیست که این سند حتی از منظر قانونی اجبار آور نبود و این بدین معناست که اگر این کشورها - دست کم در ظاهر امر - نشانی از مخالفت با جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه بروز می دادند، چیزی از ارادت حقیقی آنها به این رژیم کاسته نمی شد.
اما گویا این کشورها و رهبرانشان حتی برای لحظه ای نمی خواهند خویش را به جای جمعیت آوارگان غزه بگذارند که ۹۰ درصد از جمعیت کل این منطقه را می سازند. آنها بنا ندارند حتی در سطحی ترین وجه، کشتار ده ها هزار کودک فلسطینی را محکوم کرده یا دست کم خواهان توقف این جنایات شوند.


از آغاز جنگ جدید غزه در ۱۵ مهر تا امروز، بیشتر از ۱۸ هزار نفر از فلسطینیان به شهادت رسیده اند که دو سوم آنان کودک و زن هستند. علاوه بر این، ۵۰ هزار نفر از فلسطینیان ساکنان غزه به دنبال حملات رژیم اشغالگر مجروح شده اند. همینطور حدود ۹۰ درصد از جمعیت ۲.۳ میلیون نفری غزه هم در این اراضی تحت محاصره آواره شده اند و روز به روز به تعداد آنان افزوده می شود.
باآنکه با گذشت هر روز از جنگ غزه به تعداد شهدای فلسطینی اضافه می شود؛ اما هم زمان از شمار همراهان رژیم صهیونیستی هم کم می شود. این جریان کاهش حمایت ها از تل آویو تا حدی شدید می باشد که رئیس جمهور آمریکا ساعاتی قبل از رای گیری سازمان ملل اظهار داشت: «در پی بمباران های کورکورانه ای که اسرائیل ضد نوار غزه مرتکب شده، حمایت جهانی از آن کاهش شدیدی یافته است». جو بایدن اذعان کرد که با این سطح از قساوت کابینه صهیونیست، پشتیبانی از این رژیم در زمینه جهانی بسیار مشکل شده و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر باید کابینه خویش را تغییر دهد.
بی گمان فشارهای بین المللی رفته رفته کشورهای مخالف یا ممتنع در رای گیری سازمان ملل را ناچار به پایان حمایت های خود از رژیم صهیونیستی کرده و به انزوای کامل تل آویو منجر خواهد شد. بااین حال، هم دستی این ۳۲ کشور با نسل کشی فلسطینیان در نوار غزه حقیقتی انکارناپذیر است که در سالهای آینده و بعد از تشکیل کشور فلسطین، از یادها نخواهد رفت؛ اتفاقی که رئیس جمهور آمریکا روز گذشته آنرا امری اجتناب ناپذیر دانست که نتانیاهو نمی تواند تا ابد به مخالفت با آن ادامه دهد.

منبع:

1402/09/22
18:50:59
5.0 / 5
243
تگهای خبر: زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری