تحقیق عبری:

تانک اسرائیلی منزلی که شهرک نشینان در آن بودند، هدف قرار داد

تانک اسرائیلی منزلی که شهرک نشینان در آن بودند، هدف قرار داد

به گزارش تور و گردشگری، روزنامه هاآرتص صحنه هایی از لحظه شلیک گلوله از یک تانک صهیونیستی به منزلی در شهرک بئیری در هفت اکتبر که شهرک نشینان در آنجا بودند، منتشر نمود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، روزنامه هاآرتص نوشت: در اخبار کانال ۱۲ ویدیویی پخش گردید که نشان داده است یک تانک اسرائیلی گلوله ای را به سمت خانه ای شلیک می کند که اعضای حماس همراه با «گروگان های» اسرائیلی در آن قرار داشتند.
این روزنامه افزود که ویدیوی انتشار یافته بوسیله ی یک هلیکوپتر ارتش رژیم صهیونیستی فیلمبرداری شده است که بعد از این حادثه به منطقه فراخوانده شده است.
این روزنامه به نقل از یکی از شهرک نشینان نوشت که وی نزد یکی از سربازان رفت و از او پرسید که آیا گلوله های تانک به گروگان ها صدمه می رساند یا خیر؟ سرباز به او گفت که تانک تنها اطراف را برای منهدم کردن دیوارها هدف قرار می دهد. اما تانک مورد برخورد قرار گرفت و تانک دیگری فراخوانده شد و به محل رسید و باردیگر خانه را هدف گرفت.
این روزنامه همینطور به نقل از یکی از اعضای گروههای حفاظتی در این منطقه نوشت: ۵۰۰ سرباز بیرون ایستاده بودند در حالیکه اسرا جان خویش را از دست دادند.
این نخستین بار نیست که رسانه های عبری صحنه ها و گزارش هایی در خصوص دست داشتن ارتش در کشتار شهرک نشینان در هفت اکتبر منتشر می کنند.
هفته ها پیش، روزنامه هاآرتص گزارش داد، تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی در مورد این حادثه به این نتیجه رسید که حماس قصد داشت در عملیات طوفان الاقصی کنترل شهرک رعیم و دیگر شهرک ها را در دست بگیرد، اما در طول حمله، متوجه برگزاری فستیوال طبیعت در شهرک رعیم شد. حماس از برگزاری این جشن خبر نداشت.
این روزنامه توضیح داد، ارزیابی امنیتی همینطور نشان داده است که بالگرد نظامی ارتش رژیم صهیونیستی از پایگاه «رمات دافید» به محل حادثه اعزام شده و به سمت رزمندگان مقاومت فلسطین حمله کرد و به نظر می آید برخی از افراد حاضر در این فستیوال را مجروح کردند.
یک زن اسرائیلی که شاهد عملیات طوفان الاقصی بوده، تایید نمود که اسرائیلی ها بدون شک به دست نیروهای اسرائیلی کشته شده اند.
این در شرایطی است که روزنامه معاریو گزارش داد که خانواده های اسرای اسرائیلی که توسط مقاومت فلسطین در غزه بازداشت شده اند، اعتراضات را تشدید کرده و خواهان طرحی برای آزادی آنها هستند.
نیویورک تایمز هم نوشت که کشتن اسرای صهیونیست در نوار غزه به شک شهرک نشینان در رابطه با نتانیاهو دامن می زند.
به نوشته این روزنامه، کشته شدن سه اسیر اسرائیلی در محله الشجاعیه در شرق شهر غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی، فشار داخلی بر نتانیاهو را زیاد می کند.
منبع:

1402/09/28
15:50:38
5.0 / 5
252
تگهای خبر: مقاومت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری