درخواست تد کروز برای متوقف کردن حمایت مالی دولت بایدن از آنروا

درخواست تد کروز برای متوقف کردن حمایت مالی دولت بایدن از آنروا

تور و گردشگری: یک سناتور جمهوری خواه آمریکایی با ادعای نقش داشتن آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در پشتیبانی از حماس، اظهار داشت که دولت بایدن با حمایت مالی از این آژانس، بودجه آمریکا را هدر می دهد و باید متوقف شود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، «تد کروز» سناتور جمهوری خواه آمریکایی با ادعای سودمند بودن آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) برای گروه حماس، از حمایت مالی «قابل توجه» دولت باید از این آژانس انتقاد کرده و اظهار داشت که این امر بودجه آمریکا را هدر می دهد.
شبکه فاکس نیز در این زمینه گزارش کرد که کروز به این شبکه اظهار داشت: «آمریکا باید، فورا، حمایت مالی از آنروا را متوقف کرده و تلاش کند آنرا با سازمانی مسئول تر جایگزین کند. آنروا با توزیع امکانات و وسایل در نوار غزه که مستقیما به ماشین جنگ حماس راه می یابد، مستقیما، به حماس سود می رساند. این یعنی کارهای آنها تهدید آشکاری برای اسراییلی ها و آمریکایی ها است.»
دولت بایدن از محل کسب مالیات، از سال ۲۰۲۱ تاکنون، یک میلیارد دلار به آنروا کمک کرده است. حمایت مالی دولت بایدن از آنروا با انتقاد برخی قانون گذاران آمریکا مواجه بوده است که در کنگره مدعی هستند این آژانس در پشتیبانی از حماس در غزه نقش دارد.
کمپ آنروا برای آوارگان فلسطینی در جگ غزه، 23 نوامبر 2023، خان یونس کروز همین طور با ادعای تروریسم مقابل حماس، اظهار داشت: «هیچ کسی انکار نمی کند که این کمک به غزه می رسد. وقتی جو بایدن رئیس جمهور شد، دولت او می دانست که ازسرگیری کمک ها به آنروا بطور غیرقانونی، به سود حماس خواهد بود اما برای خود استثناهایی از قوانین ضد تروریسم قائل شدند و به هر طریقی که بود، انجامش دادند. نه آنها و آنروا اهمیتی نمی دهند و (آنروا) هنوز در سود رساندن به حماس بعد از ۷ اکتبر دست دارد.»
جنبش مقاومت فلسطین در ۷ اکتبر عملیات گسترده «طوفان الاقصی» را از نوار غزه مقابل رژیم صهیونیستی شروع کرد و رزمندگان آن نیز از مرز به اراضی اشغالی وارد شدند. رژیم صهیونیستی نیز در پی آن حملات تلافی جویانه خود مقابل گروه حماس در غزه را آغاز نموده و این باریکه را در محاصره انسانی کامل قرار داد. تاکنون، بیش از ۲۲ هزار نفر نفر طی حملات رژیم صهیونیستی در غزه کشته شده اند که عمدتا، زنان و کودکان هستند.
یک توافق ترک مخاصمه موقت در ۲۴ نوامبر با میانجیگری قطر میان رژیم صهیونیستی و فلسطین انجام شد که تبادل اسرا با حماس و تحویل کمک های بشردوستانه به غزه نیز قسمتی از آن بود. این ترک مخاصمه چندین بار تمدید گردید و سرانجام، در اول دسامبر به پایان رسید.
فاکس نیوز در ادامه نوشت: جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید هفته گذشته گفت «این آژانس امداد سازمان ملل کار مهمی انجام می دهد. در حقیقت، آنها هم اکنون بیشتر کارهای سخت را، همچون تهیه غذا، آب و دارو برای مردم غزه و سراسر نوار غزه انجام می دهند. کارهای زیادی را در شرایطی بسیار خطرناک انجام می دهند.»
او اضافه کرد: «نمی توان به علت حمله حماس و روش استفاده حماس از زیرساخت های غیرنظامی، آنها را مقصر دانست.»
منبع:

1402/10/19
13:03:43
5.0 / 5
220
تگهای خبر: زمین , كاخ , مقاومت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری