دیدار نمایندگان کنگره آمریکا با رئیس جمهور منتخب تایوان

دیدار نمایندگان کنگره آمریکا با رئیس جمهور منتخب تایوان

به گزارش تور و گردشگری، دو قانونگذار آمریکایی امروز (پنجشنبه) با لای چینگ-ته رئیس جمهور منتخب تایوان دیدار کردند تا بر حمایت آمریکا از جزیره ای که چین آنرا بخشی از خاک خود می داند، تاکید کنند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، این دومین سفر یک هیئت آمریکایی به جزیره از آغاز سالجاری میلادی است.
فیگارو نوشت: اعضای مجلس نمایندگان امی برا، دموکرات و ماریو دیاز بالارت، جمهوری خواه،، روز چهارشنبه وارد تایوان شدند و با رئیس جمهور منتخب دیدار کردند.
رئیس جمهور تایوان، گفت امیدوار است که ایالات متحده بتواند به حمایت قاطع از تایوان ادامه دهد،
لای، از حزب حاکم دموکراتیک مترقی تایوان (DPP) و معاون فعلی رئیس جمهور، در 20 مه کار خویش را آغاز می کند. چین که تایوان را بعنوان قلمرو خود می داند، اعتقاد دارد که او یک جدایی طلب خطرآفرین است و پیشنهادات او برای مذاکره را رد کرده است.
لای در دیدار با رهبران مجلس نمایندگان ایالات متحده تایوان، ماریو دیاز بالارت، نماینده جمهوری خواه و آمی برا، نماینده دموکرات و روسای مشترک گروه تایوان مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت: امیدوارم ایالات متحده بتواند به حمایت قاطعانه از تایوان، تعمیق همکاری ها و روابط دوجانبه و همکاری با دیگر شرکای دموکراتیک برای تضمین صلح و رفاه در منطقه ادامه دهد. من همینطور امیدوارم که دو رئیس مشترک و دوستان ما در کنگره آمریکا بتوانند به پشتیبانی از تایوان در تقویت قابلیت های دفاعی خود ادامه دهند.»
دیاز بالارت به لای گفت پیام اصلی او این بود که حمایت ایالات متحده از تایوان محکم، واقعی و "100% دو حزبی" است. وی اظهار داشت: مطمئن باشید که از حمایت کنگره ایالات متحده برخوردار هستید.
با وجود فقدان روابط دیپلماتیک رسمی، ایالات متحده مهم ترین حامی بین المللی و فروشنده تسلیحات تایوان است. چین بارها به ایالات متحده اخطار داده است که حمایت خود از تایوان را متوقف نماید و این مورد یک عامل تحریک کننده دائمی در روابط چین و ایالات متحده است.
هفته گذشته، لای و رئیس جمهور تسای اینگ ون میزبان دو مقام ارشد سابق ایالات متحده بودند که بعنوان بخشی از یک هیئت غیر رسمی که توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده فرستاده شده بود، دیدار کردند.
1402/11/05
14:43:05
5.0 / 5
277
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری