بی اعتنایی ایران به انتقادهای غرب بازتاب پرتاب سه ماهواره ایرانی در رسانه های انگلیسی زبان

بی اعتنایی ایران به انتقادهای غرب بازتاب پرتاب سه ماهواره ایرانی در رسانه های انگلیسی زبان

تور و گردشگری: رسانه های انگلیسی زبان خارجی پرتاب هم زمان سه ماهواره ایرانی ازطریق یک ماهواره بر ساخت وزارت دفاع را مورد توجه قرار داده و تعدادی از آنها این اقدام را که در فاصله کمی از پرتاب ماهواره «ثریا» انجام شد، بی اعتنایی ایران به انتقادهای غرب از پیشرفت های آن در عرصه هوافضا و موشکی دانستند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایسنا، ماهواره های «مهدا»، «کیهان ۲» و «هاتف۱» با ماهواره بر «سیمرغ» در آستانه دهه فجر و چهل وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه رسانه های انگلیسی زبان خارجی قرار گرفت که در ادامه به مواردی از آنها اشاره می شود.
خبرگزاری انگلیسی رویترز در این زمینه نوشت: ایران، یکشنبه(امروز)، برای نخستین بار و بطور هم زمان، سه ماهواره را با ماهواره بر «سیمرغ» که تولید وزارت دفاع آنست، به فضا پرتاب کرد.
این خبرگزاری در ادامه، با استناد به گزارش های رسانه های داخلی ایران، به خاصیت های فنی این ماهواره ها و کاربرد آنها نیز اشاره نمود.
ماهواره «مهدا»، یک ماهواره ۳۲ کیلوگرمی از سری ماهواره های سبک وزن پژوهشگاه فضایی ایران است که بمنظور آزمایش زیرسامانه های توسعه یافته ماهواره ای طراحی و تولید شده اند. ماموریت اصلی این ماهواره، بررسی صحت عملکرد ماهواره بر سیمرغ در تزریق چندگانه محموله های فضایی در مدار پایین زمین و ارزیابی عملکرد تعدادی از طراحی های جدید و قابلیت اطمینان فناوری های بومی در فضا است.
نانوماهواره «کیهان ۲»، از سری ماهواره های مکعبی شرکت صاایران وزارت دفاع است که با وزن کمتر از ۱۰ کیلوگرم است که برای اثبات فناوری موقعیت یابی فضاپایه طراحی و تولید شده است و امکان تعیین موقعیت را بصورت بومی و مستقل از سامانه های موقعیت یابی جهانی، برای گیرنده های زمینی فراهم می آورد.
در این ماهواره، از زیرسامانه تعیین و کنترل وضعیت بمنظور نشانه روی پایدار و دقیق به سمت زمین، استفاده شده است.
نانوماهواره «هاتف ۱» نیز، از سری ماهواره های مکعبی شرکت صاایران(صنایع الکترونیک وزارت دفاع) با وزن کمتر از ۱۰ کیلوگرم بمنظور اثبات فناوری مخابرات باند باریک با کاربرد اینترنت اشیا است.
ماهواره «مهدا»


منبع:

1402/11/08
16:34:15
5.0 / 5
230
تگهای خبر: اینترنت , زمین , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری