آمادگی بانوی المپیكی برای آغاز مبارزات

آمادگی بانوی المپیكی برای آغاز مبارزات

نماینده سنگین وزن تیم ملی كاراته بانوان ایران در بازی های المپیك پس از پشت سرگذاشتن یك لطمه دیدگی جدی، آمادگی لازم برای حضور در تاتامی مسابقات را بدست آورده است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، اگر ویروس کووید -۱۹ یا همان «کرونا» شیوع پیدا نمی کرد و المپیک در تاریخ مقرر برگزار می شد، حمیده عباسعلی اولین بانوی کاراته کای ایران که موفق به کسب سهمیه حضور در این بازی ها شده بود، باید روز ۱۸ مردادماه به دیدار رقبای خود می رفت.
اما این ملی پوش کاراته ۱۵۷ روز قبل و تنها چهار روز پس از لطمه دیدگی در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان اتریش، پای لطمه دیده خودرا در هانوفر آلمان به تیغ یک جراح حاذق ایرانی سپرد. دکتر بابک امینی پس از معاینه دقیق و عمل جراحی و در زمانی که بحث تعویق المپیک نبود در فاصله ۵ ماه به المپیک، به صراحت اعلام نمود که عباسعلی می تواند با درنوردیدن روند درمان برای حضور در مسابقات المپیک آماده شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
در همان زمان برخی منتقدان باتوجه به شدت لطمه دیدگی عباسعلی، این ادعای دکتر امینی را بی اساس خوانده و اعلام داشتند که با وجود فاصله ۵ ماه تا بازی های المپیک، وی این مسابقات را از دست داده است.
این درست است که شیوع ویروس کرونا ویروس موجب تعویق بازی های المپیک شد، ولی حمیده عباسعلی با درنوردیدن دوران نقاهت در روزی که باید در روی تاتامی المپیک مبارزه می کرد، آمادگی لازم را بدست آورد.
عباسعلی در این رابطه به خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر المپیک طبق برنامه از قبل طراحی شده برگزار می شد، من باید شنبه ۱۸ مردادماه و در آخرین روز مسابقات کاراته در توکیو، به مصاف رقبای خود می رفتم. اتفاقی که برای من در اسفندماه افتاد و طی صحبت هایی که با دکتر امینی پیش از جراحی داشتم، ایشان تاکید داشت که من برای حضور در این مسابقات بموقع آماده خواهم شد.
عباسعلی افزود: خوشبختانه روند درمان به شکلی پیش رفت که من در زمان مقرر به آمادگی لازم دست پیدا کردم. البته که پس از انتشار خبر تعویق بازی های المپیک، روند سرعت انجام برنامه های درمانی را کاهش داده و با حوصله بیشتری کارهای لازم را انجام دادم که اگر بحث تعویق المپیک نبود، بدون شک کار جدی تر دنبال می شد.
بانوی المپیکی کاراته در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: «کرونا» شانس بزرگی بود برای من، ولی با این اوصاف شرایط فعلی من ثابت می کند که در زمان مقرر برای حضور در مسابقات آماده خواهم شد. البته که از همین امروز یک سال زمان دارم تا با آمادگی بیشتری وارد این رقابتها شوم.
وی اضافه کرد: به سبب وجود شرایط محدودیت در دوران کرونا باشگاه های ورزشی تعطیل می باشد. اغلب اعضای تیم ملی در شهرستان های خود امکانات لازم برای تمرینات را در اختیار دارند، من نیز باید با فدراسیون صحبت کنم تا شرایط استفاده از امکانات آکادمی ملی المپیک را برایم فراهم آورند.
عباسعلی در آخر اظهار داشت: امیدوارم این ویروس هر چه سریع تر از بین برود تا مردم دنیا در امان بوده و در آرامش به زندگی خود ادامه دهند. ما ورزشکاران نیز با خیال آسوده تر برنامه های آماده سازی خودرا طی نماییم. در شرایط فعلی محدودیت ها زیاد است.


1399/05/21
14:40:40
5.0 / 5
1133
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری