معاون وزیر میراث فرهنگی:

۵۰ اثر تاریخی ایران در لیست موقت ثبت جهانی قرار گرفت

۵۰ اثر تاریخی ایران در لیست موقت ثبت جهانی قرار گرفت

معاون وزیر میراث فرهنگی با اشاره به ظرفیت های تاریخی قابل ثبت كشور در لیست جهانی، اظهار داشت: 50 اثر تاریخی در لیست موقت ثبت جهانی قرار گرفته كه كاروانسراهای استان سمنان در این زمره است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، محمد حسن طالبیان بامداد سه شنبه در حاشیه بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی بسطام شاهرود، با اشاره به تهیه لیست موقت آثار قابل ثبت جهانی، بیان کرد: گردشگری آثار تاریخی یکی از ظرفیت های ایران و به خصوص شهرستان شاهرود است.
وی با اعلان اینکه ظرفیت های باستانی و بناهای تاریخی پایه های توسعه صنعت گردشگری محسوب می شوند، اضافه کرد: ۵۰ اثر در لیست موقت ثبت جهانی هستند.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث ضمن بیان اینکه این وزارتخانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار اثر دارای ارزش را مورد رصد قرار داده است، بیان داشت: پرونده ثبت آثار فاخر ایران به یونسکو ارسال شده است.
طالبیان با اشاره به اینکه پایگاهی برای ثبت آثار در سطح وزارتخانه به وجود آمده است، اظهار داشت: آماده کردن پرونده آثار برای ثبت جهانی وظیفه این پایگاه است.
وی با اشاره به اقدامات در رابطه با ثبت مجموعه تاریخی بسطام، بیان داشت: باید برخی اقدامات میدانی در محدوده مذکور صورت گیرد تا بتوانیم سهمیه ثبت جهانی را جذب نماییم این مساله درباب خرقان نیز صدق می کند و دراین زمینه نیازمند توجه مسئولان بومی هستیم.
معاون وزیر میراث فرهنگی از کوشش برای ثبت کاروانسراهای کشور در میراث جهانی آگاهی داد و اضافه کرد: بیشترین کاروانسراهای متقاضی ثبت متعلق به استان سمنان است.

1399/05/30
11:15:47
5.0 / 5
1993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری