مدیركل فرودگاه های استان:

تعداد توریستهای خارجی در هفت سال اخیر ۲ برابر افزایش یافت

تعداد توریستهای خارجی در هفت سال اخیر ۲ برابر افزایش یافت

ایرنا- مدیركل فرودگاه های اصفهان اظهار داشت: با اقدامات موثر انجام شده در كشور، تعداد توریستهای خارجی ورودی به كشور از سال 92 تا 98 با افزایش 1.8 برابری از چهار میلیون و 500 هزار به هشت میلیون و 700 هزار نفر افزایش یافته است.


حسن امجدی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری ایرنا اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: دولت تدبیر و امید رویکرد مثبتی در زمینه توسعه صنعت گردشگری داشته و در مدت مورد اشاره اتفاقات خوبی در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان رخ داده است.
وی افزود: وظایف فرودگاه ها به عنوان دروازه پذیرش توریستهای داخلی و خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردارست.
مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان اشاره کرد: این فرودگاه بعنوان یکی از مهمترین فرودگاه های کشور در سه حوزه گردشگری، هوانوردی وپدافند غیرعامل و مدیریت بحران شمرده می شود.
وی افزود: محدودیت پذیرش همزمان هواپیما یکی از معضلات قدیمی فرودگاه اصفهان بود بطوری که در گذشته قابلیت پذیرش ۱۰ پرواز در لحظه وجود داشت که با انجام مطالعات، طرحی در این فرودگاه آماده شده که در ایام آینده به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت پذیرش همزمان پرواز در اپرون (پارکینگ هواپیما فرودگاه) به ۲۰ هواپیما افزایش خواهد داد.
امجدی بیان کرد: محدودیت پذیرش همزمان مسافر پروازهای خارجی در ترمینال مربوطه، یکی دیگر از محدودیت های فرودگاه اصفهان بود که ترمینال کنونی حدود ۶ هزار متر مربع وسعت دارد که پروژه ای دراین زمینه تعریف و در حال تکمیل است که در آینده ای نزدیک ترمینال جدید با استانداردهای مناسب و با وسعت ۱۵ هزار متر مربع مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان بیان کرد: از دیگر محدودیت های فرودگاه اصفهان تامین هوای مطلوب و متبوع ترمینالها بود که موتورخانه شماره ۲فرودگاه با ظرفیت سرمایشی ۱۰۰۰ تن وگرمایشی ۵۵۰ کیلو کالری برساعت راه اندازی و آماده بهره برداری می باشد و مشکل را به طور کامل رفع خواهدنمود.
وی افزود: علاوه بر بهره بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب فرودگاه اصفهان با ظرفیت ۱۴۰۰ متر مکعب در روز، ترمینال CIP یا جایگاه تشریفات اختصاصی نیز در سال قبل مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مدیر کل فرودگاههای استان اصفهان در ارتباط با کارگو ترمینال بیان داشت: ترمینال بار هوایی فرودگاه اصفهان به عنوان یکی از زیر ساختهای اساسی توسعه صادرات غیر نفتی در شهریور سال قبل و با حضور وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.
وی افزود: تهیه و نصب دستگاه RVR هواشناسی به عنوان پروژه مشترکی با اداره کل هواشناسی استان اصفهان بود که در فرودگاه اصفهان انجام شد که استفاده از آن، موجب افزایش قابلیت پذیرش هواپیما شده است.
امجدی اضافه کرد: قبلا"حداقل دید افقی برای پذیرش پروازهای ورودی ۸۰۰ متر بود که این محدودیت با نصب دستگاه مذکور به ۵۵۰ کاهش یافته است و شرایط فرودگاه اصفهان را نسبت به فرودگاههای که فاقدRVR هستند ممتاز نموده است.
امجدی اظهار داشت: علاوه بر پروژه های گفته شده، طرح های کوتاه مدت و میان مدتی مهم دیگری توسط شرکت فرودگاهها ونابری هوایی ایران در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان انجام شده که بهسازی کامل ترمینال پروازهای داخلی، ایجاد مرکز پایش تصویری و خرید خودرو های اطفا حریق روز دنیا، از اصلی ترین این اقدامات شمرده می شود.
وی ادامه داد: فرودگاه اصفهان به عنوان کمکی ( جایگزین) فرودگاه های استان تهران (مهرآباد و امام خمینی (ره) ) شیراز، یزد و تعداد دیگری از فرودگاهها نقش آفرینی می کند.
مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان بیان کرد: در صورتیکه هواپیما ها، امکان فرود در فرودگاههای مذکور را نداشته باشند، به فرودگاه اصفهان اعزام خواهند شد که این وظیفه با توسعه و یا ایجاد زیر ساخت های گفته سهل تر خواهد شد.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد در عراق، کویت، دُبی امارات، استانبول ترکیه و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همین طور علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جا به جایی مسافر در این فرودگاه فعالند.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.


1399/06/08
14:49:37
5.0 / 5
1541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری