بازنشستگان كشوری برای سفر تخفیف می گیرند

بازنشستگان كشوری برای سفر تخفیف می گیرند

به گزارش تور و گردشگری با امضای تفاهم نامه عرضه خدمات اقامتی تخفیفی و تقسیطی، بازنشستگان كشوری می توانند با تخفیف ۵۰ درصدی به شكل نقدی و تخفیف ۳۵ درصدی به شكل تقسیطی از امكانات اقامتی در بعضی هتل ها در سرتاسر كشور بهره مند شود.


در چارچوب تفاهم نامه عرضه خدمات اقامتی تخفیفی و تقسیطی، بازنشستگان کشوری، تخفیف ویژه ۳۵ درصدی اقامت در تمام هتل های ایرانگردی و جهانگردی برای بازنشستگان کشوری به صورت اقساط و کسر از حقوق ماهیانه به صورت خودکار با بازپرداخت چهارماهه عرضه شده است.
در مراسم امضای این تفاهم نامه فتح الله شعبانی معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه سال جاری برای نخستین بار بودجه رفاهی در بودجه سالانه صندوق بازنشستگی کشوری تعریف شده، افزود: گرچه رقم تعریف شده در این بودجه اندک است؛ شروعی برای استمرار این خدمات در سال های آتی به حساب می آید.
محمود مرتضایی فرد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: در مجموعه هتل های ایرانگردی و جهانگردی علاوه بر ضوابط وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، تمام شیوه نامه های سازمان بهداشت جهانی در حوزه گردشگری رعایت می شود. پیش از این خدمات تخفیفی مراکز اقامتی صرفاً در بعضی مناسبت ها و ایام خاص و تعطیلات عرضه می شد؛ اما در تفاهم نامه جدید، علاوه بر تخفیف، امکان تقسیط پرداخت هم فراهم شده و بازنشستگان در تمام ایام سال می توانند از این خدمات بهره مند شوند.
به گزارش روابط عمومی هتل های ایران گردی و جهانگردی، مدیرعامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی امضای این تفاهمنامه را اقدام مناسبی برای کاهش هزینه های سفر بازنشستگان دانست و اضافه کرد: به رغم نگرانی ها درباره بیماری کرونا در شش ماه گذشته با اجرای ۲۳ دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در هتل های ایرانگردی و جهانگردی در چارچوب طرح «سالم گردی» سبب شده حتی یک مورد مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ در مراکز اقامتی این گروه گزارش نشود و همین مبحث خود سبب رونق بیشتر در حوزه گردشگری کشور است.
با امضای این تفاهم نامه، بازنشستگان کشوری ازین پس می توانند با رفتن به بخش تخفیف گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس یا صفحه ویژه بازنشستگان کشوری در سایت شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی به آدرس نسبت به ثبت نام و رزرو مستقیم هتل و اتاق خود اقدام نمایند.
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز گذشته در جلسه شورای مدیران این وزارتخانه، خاطرنشان کرد: در صحبت هایی که با وزیر بهداشت داشتم، وی هم موافق این مورد بود آنچه سبب انتشار کرونا می شود، سفرهای انبوهی است که تحت نظارت ما نیست؛ ازاین رو ایشان هم موافق این بود که مبحث سفر هوشمند یا همان سفر مسئولانه مورد توجه قرار گیرد تا اگر هم مقرر است سفری صورت گیرد حتما تحت نظارت این وزارتخانه باشد و سبب انتقال ویروس کرونا و گسترش این بیماری نشود.
او افزود: در حقیقت قرار نیست سفر بگونه ای صورت گیرد که سلامت مردم به خطر بیفتد و مشکلات مضاعفی برای کادر درمان ایجاد شود. سفرها باید همراه با برنامه ریزی باشد و تحت نظارت این وزارتخانه انجام شود؛ بنابر این تاکید ما و وزارت بهداشت این است که سفر مسئولانه در کشور صورت گیرد چون که سلامت مردم در اولویت اصلی است.منبع:

1399/06/20
11:42:04
5.0 / 5
1499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ttma تور و گردشگری