جهانگیری سند استراتژیك توسعه گردشگری را ابلاغ نمود

جهانگیری سند استراتژیك توسعه گردشگری را ابلاغ نمود

معاون اول رئیس جمهوری سند استراتژیك توسعه گردشگری را برای اجرا به دستگاه های اجرایی ذیربط ابلاغ نمود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه سند استراتژیک توسعه گردشگری را برای اجرا به دستگاه های اجرایی ذیربط ابلاغ نمود.
هیات وزیران در جلسه بیست و نهم تیر ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به استناد بند (الف) ماده (۱۰۰) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، ضمن تصویب سند استراتژیک توسعه گردشگری، همه دستگاه مقرر در این سند را موظف به اجرای اقدامات مربوط به سند مذکور کرد.
بر همین اساس، سند مذکور با چشم انداز ایجاد یک چارچوب هماهنگ سیاستی برای اتخاذ نگاهی بین بخشی و یکپارچه برای دستیابی به توسعه پایدار گردشگری و با همکاری دستگاه های اجرایی، اساتید دانشگاهی و فعالان بخش خصوصی تهیه و تدوین شده و بر عناصر مؤثر بر بخش گردشگری مانند مدیریت گردشگری، مسائل فضای کسب و کار این حوزه، زیرساخت های گردشگری، نیروی انسانی و فرهنگ سازی، مشکلات مربوط به اتباع خارجی و تبلیغات و بازاریابی تمرکز دارد.
همچنین، مشخص کردن خطوط کلان سیاستی برپایه گلوگاه های اصلی حوزه گردشگری کشور، ایجاد زمینه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری، پیاده سازی اهداف در پویاترین حالت ممکن و منطبق با هدف افزایش بهره وری و توسعه و همینطور دستیابی به شاخصهای رقابت پذیری سفر و گردشگری (توانمندسازی محیط، سیاست های سفر و گردشگری و منابع طبیعی و فرهنگی) از اهداف کلی سند پیشنهادی است.
براساس این گزارش، در تدوین سند استراتژیک توسعه گردشگری، مدل سیاستگذاری فرایندی مورد استفاده قرار گرفته است.
جامع نگری در حوزه گردشگری از مسائل زیست محیطی تا شبکه گردشگری کشور، توجه به اسناد بالادستی و تجارب قبلی کشور در حوزه گردشگری در صد سال گذشته، از مزیت های سند یاد شده به حساب می آید.منبع:

1399/06/21
11:09:41
5.0 / 5
1596
تگهای خبر: دستگاه , زمین , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری