۱۵ طرح گردشگری خراسان شمالی موافقت اصولی گرفت

۱۵ طرح گردشگری خراسان شمالی موافقت اصولی گرفت

ایرنا- مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی اظهار داشت: 15 طرح گردشگری نیمه نخست امسال با حجم سرمایه گذاری 674 میلیارد ریال موافقت اصولی گرفت كه با بهره برداری از آنها برای 104 نفر شغل ایجاد می شود.


حبیب یزدان پناه روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پارینه نیز ۳۶ مورد موافقت اصولی با سرمایه گذاری هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال در خراسان شمالی برای طرح های این بخش صادر شد که برای ۴۸۴ نفر نیز شغل ایجاد کرد.
وی تعداد پروژه های در حال ساخت این بخش را نیز ۲۴ پروژه با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار داشت: این پروژه ها نیز برای ۳۲۲ نفر اشتغال زایی می کند.
وی از پرداخت ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات به سرمایه گذاران گردشگری در استان آگاهی داد و اظهار داشت: با توجه به این که شیوع بیماری کرونا بخش گردشگری استان را متضرر کرد اما فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری خراسان شمالی همچنان دارای متقاضی سرمایه گذاری است.
ظرفیت پذیرش ۱۵۹ مرکز اقامتی استان، هزار مسافر است.
استان خراسان شمالی با بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲۴ منطقه نمونه ملی و استانی و هشت روستای هدف گردشگری مقصدی بکر برای طبیعت دوستان و علاقه مندان به فرهنگ و آیین های اقوام مختلف است.


1399/06/26
13:14:24
5.0 / 5
1694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری