مهر خبر می دهد؛

معاون وعده های بی سرانجام گردشگری از مناطق آزاد رفت

معاون وعده های بی سرانجام گردشگری از مناطق آزاد رفت

تور و گردشگری: معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای عالی مناطق آزاد كشور با وعده های زیادی كه در حوزه گردشگری داد و محقق نشد؛ صندلی خودرا به فرد جدیدی سپرد.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ؛ محمدرضا رستمی معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای عالی مناطق آزاد کشور دی سال ۹۶ به این سمت منصوب گردید. وی در دوره فعالیت خود وعده های بسیار زیادی می داد که نه فقط هیچکدام محقق نمی شد بلکه پاسخگوی عملکرد خود به رسانه ها نیز نبود.
او در طول این مدت برندسازی مناطق آزاد را تکلیفی می دانست که اجرای آن مورد تاکید دبیر شورای عالی مناطق آزاد است. در سال ۹۷ خبری که از این معاونت به سرعت در فضای مجازی پخش گردید درباره اختصاص وام ۲۰ میلیون تومانی بود که مناطق آزاد می خواست به گردشگران دائم مناطق هفت گانه بدهد.
رستمی همین طور درباره بوم گردی ها نیز اظهار داشته بود: یکی از سیاست های ما ایجاد کاشانه میهمان و یا بوم گردی است که در سیاست جذب توریست خارجی موفق بوده است. در حوزه بوم گردی نیز یک چارچوب و بخشنامه خاصی در مناطق آزاد تدوین شده که تا هفته دیگر تصویب و ابلاغ می شود.
امتیاز ورود توریست خارجی به مناطق آزاد بدون ویزا یکی از مواردی است که از نظر رستمی در این مناطق قابلیت اجرا داشت. تشکیل شورای گردشگری خارجی در مناطق آزاد؛ به دنبال جذب حداکثری توریستهای خارجی، قدم زدن مجازی در مناطق آزاد، راه اندازی کشتی گردشگری کروز، برگزاری چهار رویداد جهانی در حوزه جذب توریست و رونق گردشگری دریایی بخش دیگر از وعده هایی است که او اعلام نمود ولی هیچکدام جامه عمل نپوشیدند.
اکنون با رفتن او از شورای عالی مناطق آزاد کشور، محمدعلی وکیلی سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی شده است.
مرتضی بانک دبیر شورای عالی در حکم وکیلی آورده است: توسعه فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در قالب منشور فرهنگی و اجتماعی مصوب هیأت محترم وزیران، هماهنگی برنامه های سازمان های مناطق در حوزه ماموریت های آن معاونت، پیگیری برای تحقق سیاست های شورای عالی و برنامه های مصوب سازمان ها از مهمترین وظایف آن معاونت شمرده می شود.
«محمد علی وکیلی» دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس در رشته علوم سیاسی است. از مهمترین سوابق اجرایی وی می توان به، «نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی»، «سرپرست نهاد رهبری در دانشگاه های خوزستان»، «مدیریت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه های کشور» و همین طور «مدیرمسئول و صاحب امتیاز روزنامه ابتکار» اشاره نمود.
باید دید آیا معاون جدید می تواند تغییری در کارهای این معاونت به خصوص در حوزه گردشگری ایجاد کند یا او هم مانند معاون قبلی دوره مدیریتش به وعده های بی سرانجام ختم می شود.


منبع:

1399/07/01
22:44:02
5.0 / 5
1576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری