در موزه سینمای ایران انجام شد؛

جانمایی تندیس های جهانی سینمای مستند

جانمایی تندیس های جهانی سینمای مستند

به گزارش تور و گردشگری تندیس های جهانی سینمای مستند با حضور بعضی از اعضای انجمن صنفی كارگردانان سینمای مستند، مدیران و كارشناسان موزه سینما در محل این موزه، جانمایی شد.به گزارش روز شنبه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، در این مراسم که بعضی از اعضای انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، مدیران و کارشناسان موزه سینما حضور داشتند، تندیس های جهانی مستندسازان در جایگاهی مشخص جانمایی شد.
پیرو نشست های مشترک میان مدیران موزه سینما و هیئت مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند مقرر شد جایگاه سینمای مستند در موزه سینما در دو مرحله اجرا شود که در اولین مرحله جانمایی تندیس های جهانی سینمای مستند در تالار بین الملل انجام شد و در مرحله بعد اتاق سینمای مستند در موزه سینمای ایران راه اندازی خواهد شد.
ساز و کار راه اندازی اتاق مستند سینمای ایران در آینده ای نزدیک با همکاری مشترک انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و موزه سینما تعیین و مشخص می شود.
در این مراسم که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید بعضی از اعضای انجمن همچون منوچهر مشیری، ارد زند، مهوش شیخ الاسلامی، هوشنگ میرزایی، محمدرضا وطن دوست، فتح الله امیری، نیما عسگری، آرش لاهوتی، آرش اسحاقی و محسن استادعلی و مدیر عامل موزه سینما مهران عباسی حضور داشتند.
همینطور مقرر شد امکان بهره برداری از سایر امکانات و ظرفیت های مجموعه موزه همچون اکران ویژه فیلم، نقد و بررسی، نشست های تخصصی و بزرگداشت و ساخت تندیس پیشکسوتان سینمای مستند هم فراهم گردد.
در این رویداد به علت شیوع بیماری کرونا شرایط حضور سایر اعضاء انجمن صنفی کارگردانان مستند مقدور نبود و هرکدام از اعضای انجمن با هماهنگی هیئت مدیره انجمن و موزه سینما می توانند تندیس های خویش را به موزه سینما اهداء کنند.


1399/07/13
21:55:55
5.0 / 5
1732
تگهای خبر: تخصص , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری