با تكیه بر نیروهای جوان؛

گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد

گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد

به گزارش تور و گردشگری رئیس باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسكو اظهار داشت: با تاكید بر نیروهای جوان و تبیین خدمات نوین گردشگری بر اساس گردشگری خلاق، گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد.سمیه عباسیان درباره فعالیت این مجموعه اظهار داشت: هدف ما به روزآوری گردشگری ایران با توانمندسازی جوامع محلی، توانمندسازی زنجیره تامین و گسترش ارتباط فرهنگی مردم ایران با دیگر ملت ها در بستر گردشگریست. امیدواریم با تاکید بر حمایت های یونسکو بتوانیم رویکردهای نوین گردشگری را در ایران ترویج دهیم و این مسیری است که عموما با تاکید بر نیروهای جوان امکان‎پذیر خواهد بود.

وی درباره ظرفیت های گردشگری کشور عنوان کرد: اعتقاد داریم در همین شرایط موجود و با وجود تحریم‎ ها و مشکلات کشور، از ظرفیت گردشگری استفاده کافی نمی‎شود. البته شرط آن تغییرات بنیادی و تنوع‏‎دهی به بسته‎ های گردشگریست. عرصه محصولات گردشگری در کشور ما، چه در حوزه داخلی و چه برای گردشگران ورودی، بسیار یکنواخت و کم تنوع شده است و عموما محدود به چند شهر معروف گردشگرپذیر است. ما نیاز داریم نگاهی جدید به جاذبه های کشورمان داشته باشیم و فعالان گردشگری را در اقصا نقاط کشور در تجاری‎سازی این جاذبه‎ ها توانمند نماییم. مقوله‎ ای که با رویکرد گردشگری خلاق امکان‎پذیر است.به گزارش یونسکو، عباسیان اضافه کرد: هم اکنون یکی از مسائلی که روی آن کار می نماییم، آموزش فرهنگ کسب و کار به فعالان گردشگری دور از مرکز است تا بتوانیم کسب و کارهای کوچک محلی راه بیاندازیم. ما در شهرهای کوچک و جوامع روستایی ظرفیت‎های زیادی داریم ولی باور اینکه می‎شود از این ظرفیت‎ ها درآمدزایی داشت در بین مردمان دور از مرکز نهادینه نشده است. وی ادامه داد: تبدیل یک جاذبه فرهنگی یا طبیعی به یک بسته تور که گردشگران حاضر باشند به خاطر آن به منطقه بیایند و پول بپردازند خودش شامل مراحلی علمی است که نیازمند آموزش است. ما بنا داریم به فعالان محلی، آموزش تجاری سازی جاذبه‎ های گردشگری بدهیم که در منطقه خود بتوانند پذیرای توریست خارجی باشند و درآمد ارزی کسب کنند.

رئیس باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو مطرح کرد: اساسا وقتی کسی بتواند در زادگاه خودش درآمد داشته باشد، دلیلی ندارد سختی راه، دوری از خانواده را تحمل کند و فقط برای کسب درآمد به کلان شهرها بیاید. با ایجاد کسب و کارهایی در حوزه گردشگری در روستاها و شهرهای کوچک، امکان مهاجرت معکوس فراهم می شود. آنها می توانند به زادگاه خود برگردند، سنت های دیرین را زنده کنند و از فرهنگ خود درآمد داشته باشند. در نتیجه کیفیت زندگی و عزت نفس هم بالا می رود. امیدوارم که ما در باشگاه گردشگری خلاق یونسکو بتوانیم بر این مبنا پیش برویم و آموزش های لازم را اجرا نماییم.منبع:

1399/07/14
13:38:16
5.0 / 5
1563
تگهای خبر: آموزش , توریست , جاذبه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری