هزینه ریالی شركت های هواپیمایی و فروش بلیط برحسب نرخ دلار

هزینه ریالی شركت های هواپیمایی و فروش بلیط برحسب نرخ دلار

به گزارش تور و گردشگری رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با انتقاد از افزایش قیمت بلیط هواپیما اظهار داشت: بیشتر هزینه های ایرلاین ها (خطوط هوایی) با ریال است، اما با افزایش قیمت دلار سوء بهره برده و به ضرر منافع ملی و گردشگری در فكر افزایش قیمت ها هستند.


دولت هفته گذشته از بسته حمایتی جدیدی در پشتیبانی از صنایع گردشگری داخلی رونمایی نمود، در حالیکه انجمن شرکت های هواپیمایی ایران در نرخ نامه جدید از افزایش نرخ بلیط پروازهای داخلی از آغاز آبان اطلاع داد.
آنطور که مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفته است: افزایش قیمت بلیت هواپیما با احتساب ۲ عامل ارز ۲۸ هزار تومانی و با عنایت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تکمیل فقط ۶۰ درصد ظرفیت پروازها از آغاز آبان، تعیین شده است.
البته وی به نگرانی مسافران درباره گرانی نرخ پروازها پاسخ داده و اعلام نموده اگر پروتکل ستاد مبارزه با کرونا در خصوص اشغال ۶۰ درصد صندلی هواپیما لغو شود کمتر گران می شود.
وی در این راستا به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بلیت هواپیما از آغاز آبان ۸۰ درصد گران می شود که ۴۰ درصد آن مربوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص پرواز با ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماست که اگر لغو شود ما هم قیمت ها را تا ۴۰ درصد کاهش می دهیم.
اما در حالیکه هر روزه در کشور با رکورد جدیدی از آمار مبتلایان و جان باختگان ناشی از کرونا مواجه هستیم؛ معلوم نمی گردد با رعایت نکردن شیوه نامه بهداشتی و فروش بلیط همه صندلی ها آمار مبتلا شدن و مرگ و میر ناشی از این بیماری به کجا می رسد.
افزایش قیمت بلیط هواپیما به ضرر گردشگری است
حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هم در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با انتقاد از افزایش نرخ جدید بلیط های هواپیمایی اظهار داشت: بعنوان یک مالک آژانس مسافرتی به علت کسب کارمزد بیشتر از نرخ های جدید سود می کنم، ولی این افزایش قیمت به ضرر مردم و گردشگری کشور است.
وی در ادامه با بیان این که ایرلاین ها (خطوط هوایی) نباید قیمت ها را بالا برند، اظهار داشت: آنها در حالی افزایش قیمت دلار را دلیل افزایش قیمت بلیط می دانند که بیشتر هزینه های آنها با ریال است. هزینه سوخت، حقوق کارمندان و دیگر هزینه ها را به ریال می دهند و حتی برای خرید و تعمیر هواپیماهایشان وام از بیت المال می گیرند؛ اما با افزایش قیمت دلار از این مورد سوء استفاده و به ضرر منافع ملی رفتار کرده و تنها به فکر سود خودشان هستند.
در این راستا با نمایندگان مجلس شورای اسلامی جلسه ای برگزار می نماییم تا از افزایش قیمت جلوگیری نماییم.
بر اساس نرخ های جدید که قیمت آن از ۴۹۱ هزار تومان شروع و سقف قیمت ها دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، مسافران مسیر تبریز به بندرعباس باید برای سفر هوایی در این راه تا سقف ۲میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هزینه کنند.
مسیرهای از مبدا تهران به مقصد ارومیه، اهواز، ایرانشهر، آبادان، بجنورد، بوشهر، تبریز، زاهدان، زابل، رفسنجان، دزفول، چابهار، جیرفت، خارک و... همچون مسیرهایی هستند که قیمت بلیط آن بیشتر از یک میلیون تومان به فروش خواهد رسید.
بسته حمایت های جدید دولت از بخش گردشگری صدمه دیده از کرونا، هفته گذشته بعد از ماه ها چانه زنی، سرانجام مصوبه هیات دولت را گرفت. بر این اساس به فعالان بخش گردشگری مهلت داده شده مالیات شامل عملکرد و ارزش افزوده (مربوط به سال های قبل)، سهم حق بیمه کارفرمایی، وام و تسهیلات بانکی که در گذشته دریافت شده است و قبوض مصرفی حامل های انرژی (آب، برق و گاز) را تا آخر سال نپردازند. همینطور تسهیلات بانکی بر اساس پشتیبانی از کسب و کارها با محوریت بنگاه ها پرداخت گردد.
امید بود این گونه تسهیلات به تاسیسات گردشگری و سفرهای مسئولانه که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام می شود به تقویت صنعت توریسم داخلی منجر شود حالا باید دید با این افزایش نرخ بلیط هواپیما این امر امکان پذیر است؟منبع:

1399/07/22
13:20:47
5.0 / 5
1915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری