آغاز مذاكره با آژانس های روسیه برای جذب توریست

آغاز مذاكره با آژانس های روسیه برای جذب توریست

به گزارش تور و گردشگری رئیس جامعه تورگردانان با اعلان اینكه باید ایران را بوسیله برگزاری تورهای مجازی به دنیا معرفی نماییم، اظهار داشت: مذاكره با برخی آژانس های طرف روس را آغاز نموده ایم كه ایران را جزو برنامه های خود قرار دهند.


ابراهیم پورفرج درباره سفر به روسیه بعنوان هیئت همراه وزیرمیراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای امضای تفاهمنامه و لغو روادید گروهی با این کشور بیان کرد: از بخش خصوصی حدود ۱۰۰ نفر از حوزه صنایع دستی، جامعه تورگردانان، انجمن صنفی و... اعلام آمادگی کرده بودند، اما در شرایط فعلی چند تن از رؤسای تشکل ها در حد محدود وزیر را همراهی می نماییم، شرایط را بررسی خواهیم کرد و مذاکرات را به زمان بهتری موکول می نماییم.
رئیس جامعه تورگردانان با اشاره به اینکه مذاکره با برخی آژانس های طرف روس شروع شده است، اضافه کرد: جامعه تورگردانان در کوشش برای مذاکره با اتحادیه های تورفرست است که نتیجه آن منجر به جذب توریست شود. الان نیز با شرکت های روسیه در حال مذاکره هستیم که ایران را جزو برنامه های خود قرار دهند و گردشگرانشان را به ایران بفرستند.
پورفرج اشاره کرد: در سال های گذشته تعداد افرادی که از ایران به روسیه می رفتند بیشتر از کسانی بودند که از روسیه به ایران سفر می کردند. تلاشمان این است با این اتفاق مثبت و لغو روادید گروهی، این روند را برعکس نماییم.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا از میراث آریا رئیس جامعه تورگردانان درباب پیش بینی تعداد جذب توریست ورودی از این کشور بیان کرد: در شرایط فعلی و باتوجه به بیماری کرونا اظهار نظر در این مورد دشوار است. آنچه مسلم است، هر کشوری دارای گروه های فرهنگی است که مشتاق دیدن آثار، بناهای تاریخی و جذابیت های طبیعی هستند؛ در روسیه نیز این پتانسیل وجود دارد و ما در گذشته گروه های زیادی را از این کشور به ایران آورده ایم.
او به وجود این علاقه مندی در روسیه اشاره نمود و اضافه کرد: مشکلی که وجود دارد این است که با وجود روابط خوب از نظر سیاسی، روس ها شناخت کافی از ایران ندارند و بنا بر این در انتخاب مقصد گردشگری به ایران فکر نمی کنند. ما باید این ظرفیت را با افزایش رفت وآمدها و شناساندن ایران به آنها تقویت نماییم.
پورفرج به اهمیت شرکت در نمایشگاه های گردشگری اشاره نمود و اظهار داشت: ما سالانه در بیش از ۱۱ نمایشگاه کشورهای مختلف شرکت می نماییم، اما به این علت که روسیه تا کنون بعنوان مقصد گردشگری مطرح نبود هیچ گاه در نمایشگاه های روسیه حضور جدی نداشتیم. اگر این گفت و شنود را با شرکت های روس آغاز نماییم مطمئنا تعداد زیادی توریست را جذب خواهیم کرد.
او با اشاره به تجربه موفق در امضای تفاهمنامه با چین اضافه کرد: در حاشیه آن مراسم ما با ۱۳۰ شرکت ملاقات کردیم و برای مذاکره صف طویلی تشکیل شده بود. بعد از تفاهمنامه رفت وآمدها شروع شد و ۳۵ شرکت از بزرگت ترین شرکت های مسافرتی چین با ایران آغاز به همکاری کردند. روسیه از نظر توریست بازار خوبی است و برای آن پیش بینی مانند چین داریم.
پورفرج درباره تاثیر وقفه ای که ممکنست بواسطه کرونا در شکل گیری این همکاری به وجود بیاید، اظهار داشت: کاری که ما در چین انجام دادیم بی نظیر بود، اما هم اکنون خیلی از آن شرکت ها نیستند و تغییر کاربری داده اند. اگر شیوع ویروس کرونا طولانی شود این فاصله حتما موثر خواهد بود.
او برگزاری تورهای مجازی را یکی از راهکارها برای معرفی ایران در این دوران عنوان نمود و اضافه کرد: برای این نگرانی که وجود دارد، آغاز به راه انداختن تورهای مجازی متنوع برای دیگر کشورها کرده ایم که همه پتانسیل های ایران شامل تنوع غذایی، قومی، جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی به دیگر کشورها معرفی شود. ذهن آنها را باید نسبت به ایران به روز و ایران را بطور مجازی در دنیا معرفی نماییم.
رئیس جامعه تورگردانان در ادامه به آغاز برنامه ریزی برای جذب گردشگران روس و احیاء بازار چین اشاره نمود و از هند بعنوان هدف بعدی جذب توریست نام برد.
پورفرج به اهمیت گردشگری برای اشتغال زایی اشاره نمود و اضافه کرد: به این علت که درآمد حاصل از این صنعت در اقشار مختلف تقسیم می شود، می تواند جامعه را از شرایط بد اقتصادی نجات دهد. ما تنها با گردشگری می توانیم اقتصاد کشور را توسعه دهیم و پول نفت و گاز را برای زیرساخت های کشور هزینه نماییم.منبع:

1399/07/25
16:00:45
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: تاریخی , توریست , جاذبه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ttma تور و گردشگری