معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی مطرح كرد؛

اجرای بسته حمایتی جدید گردشگری در همه استانها

اجرای بسته حمایتی جدید گردشگری در همه استانها

ولی تیموری اظهار داشت: باتوجه به این كه بسته حمایتی جدید از طرف ستاد مقابله با كرونا تصویب و از طرف وزیر میراث فرهنگی به ۳۱ استان ابلاغ گردیده، اجرای این بسته حمایتی جدید در تمام استانها شروع شد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: بسته حمایتی جدید یکی از مصوبات ستاد ملی کرونا به منظور پشتیبانی از بخش گردشگری می باشد. در این بسته موارد خوبی برای پشتیبانی از فعالان این بخش دیده شده است و به منظور هماهنگی هرچه بیشتر برای اجرایی شدن این بسته، از جانب وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ گردیده و عملاً اجرای آن در تمام استان ها شروع شده است.
او در ادامه اظهار داشت: پس از اینکه یکی دو سال گذشته سال های پررونقی را تجربه کردیم و با ۵۰ درصد رشد در جذب توریست دومین رشد سریع جهانی را به خودمان اختصاص دادیم، به خاطر انتشار کرونا با مشکلاتی روبه رو شدیم که باید برای جبران آن تدبیری اندیشیده می شد؛ ازاین رو با تلاشهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به علت شرایط خاص گردشگری که موفق به عبور از رکود نشده بود، از دولت برای حمایت های بیشتر از بخش گردشگری کمک خواستیم که دولت هم با امهال تمام هزینه های بخش گردشگری در مدت یک سال موافقت کرده است.
معاون گردشگری کشور افزود: این مورد تصویب شده و به تمام استان ها ابلاغ گردیده و بانکهای عامل و دستگاههای مرتبط هم در این خصوص همکاری می کنند. اگر مقداری ناهماهنگی در بعضی از استان ها وجود داشته است با ابلاغی که انجام شده این ناهماهنگی ها برطرف شده و این بسته در تمام استان ها در حال اجرا می باشد.
تیموری اظهار داشت: یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در صنعت توریسم شاغل هستند و از آنجایی که صنعت توریسم یک صنعت انسان محور است، باید حمایت شود تا بتواند روی پای خود بایستد.
او افزود: بسته های حمایتی قبلی اشتغال محور تعیین شده بود، اما در بسته حمایتی جدید تسهیلات ۱۲ درصدی بنگاه محور تعیین شده است. موضوعات خوبی در بسته حمایتی جدید دیده شده؛ بعنوان مثال می توان به مساعدت ها در مورد حق بیمه کارفرمایی اشاره نمود که ۲۳ درصد است.
علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، چندی قبل مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را در جهت تصویب بسته حمایتی جدید از حوزه گردشگری را که شامل امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده تا آخر سال ۹۹، تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۹۹، امهال هزینه های آب، برق و گاز، امهال هزینه های مالیاتی سررسید سال ۹۹ تا آخر سال جاری و تسهیلات بانکی بنگاه محور با کارمزد ۱۲ درصد و دوره تنفس شش ماهه است، برای اجرا به ۳۱ استاندار کشور اعلام نمود.

1399/08/14
14:48:06
5.0 / 5
1381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری