وزیر میراث فرهنگی مطرح كرد؛

لغو روادید و پرواز مستقیم، ۲ مزیت توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا

لغو روادید و پرواز مستقیم، ۲ مزیت توسعه گردشگری ایران و ونزوئلا

به گزارش تور و گردشگری وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: دو كشور ایران و ونزوئلا در حوزه گردشگری دارای دو مزیت مهم هستند كه یكی از آنها پرواز مستقیم و دیگری لغو روادید است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با سفیر ونزوئلا در ایران، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹ در محل دفتر وزیر در تهران برگزار گردید.
در این نشست که ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و تعدادی دیگر از مدیران وزارت میراث فرهنگی و سفارت ونزوئلا هم حضور داشتند، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس سفیر ونزوئلا در ایران، درباره توسعه همکاریهای گردشگری بین دو کشور با یکدیگر گفتگو کردند.
مونسان در این جلسه طی سخنانی ضمن اشاره به مزیت های گردشگری دو کشور اظهار داشت: ایران و ونزوئلا در حوزه گردشگری دارای دو مزیت مهم هستند که یکی از آنها پرواز مستقیم و دیگری لغو روادید است. این دو مزیت می تواند به توسعه و رونق گردشگری بین دو کشور کمک نماید.
او اضافه کرد: پس از برگزاری وبینار با وزیر گردشگری ونزوئلا در ماه گذشته و صحبت در مورد توسعه گردشگری بین دو کشور، آمادگی کامل برای این مورد را داریم و در همین رابطه مکاتباتی هم با ونزوئلا انجام شده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: این آمادگی را داریم تا روابط خویش را با ونزوئلا در حوزه گردشگری توسعه دهیم و این توسعه روابط می تواند با حضور بخش خصوصی هم باشد. می توان نشست هایی را با حضور بخش خصوصی برگزار کرد و هم فم تورهای گردشگری در دو کشور برگزار گردد.
افزایش تولیدات داخلی را از ایران یاد گرفته ایم
کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس هم در این جلسه اظهار داشت: ایران و ونزوئلا دو کشوری هستند که می خواهند آزاد زندگی کنند و به همین خاطر دشمن مشترکی به نام آمریکا دارند. برای ما هم تفاوتی ندارد که جمهوری خواهان در آمریکا قدرت را در دست بگیرند یا دموکرات ها، حالا هم شاید آقای بایدن تغییراتی جزئی در رفتار کشور آمریکا ایجاد نماید، اما در باطن تفاوتی نخواهد کرد.
او اضافه کرد: در سالهای اخیر درآمدهای نفتی ونزوئلا کاهش یافته است و ازاین رو این کشور به دنبال افزایش درآمدهای خود از طریق های دیگری است که یکی از این راه ها توسعه گردشگری می باشد.
سفیر ونزوئلا در ایران ضمن تشکر از حمایت ها و کمک های ایران اظهار داشت: ما از ایران یاد گرفته ایم که تولیدات داخلی را افزایش دهیم تا بتوانیم روی پای خودمان بایستیم.
کوردونس اضافه کرد: ونزوئلا دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی است و توسعه گردشگری بین این کشور با سایر کشورهای دنیا مبحث مهمی است که پیگیری می نماییم. در این میان برای توسعه گردشگری با ایران بسیار علاقه مند هستیم و آمادگی کامل داریم.
ارسال پیش نویس تفاهم نامه به کاراکاس
ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در این جلسه ضمن اشاره به علاقه مندی ایران و ونزوئلا برای توسعه و رونق گردشگری اظهار داشت: این آمادگی کاملاً از جانب ایران وجود دارد و در همین رابطه پس از برگزاری وبینار مونسان با وزیر گردشگری ونزوئلا مکاتبات برای رونق گردشگری بین دو کشور شروع شده و پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین ایران و ونزوئلا به کاراکاس ارسال شده است.


منبع:

1399/08/22
20:24:38
5.0 / 5
1396
تگهای خبر: تاریخی , جاذبه , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری