وزیر میراث فرهنگی خبر داد:

آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل ها بعنوان نقاهتگاه

آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل ها بعنوان نقاهتگاه

تور و گردشگری: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آمادگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی برای اجاره هتل های درجه یك، دو و سه بعنوان نقاهتگاه بیماران كرونائی و استقرار كادر پزشكی آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، علی اصغر مونسان در جلسه شورای معاونان و مدیران وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، که با حضور ویدئو کنفرانسی مدیران کل استانی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی و پیگیری جدی در پایش و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی برای اجرای این دستورالعمل ها تاکید کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به محدودیت های جدید وضع شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته جاری، اشاره نمود و اضافه کرد: برمبنای آخرین تصمیمات صورت گرفته در این ستاد، محدویت های جدی در کشور اعمال خواهد شد که البته شهر به شهر نیز متفاوت است؛ باید در استانها آمادگی کامل برای اجرای این دستورالعمل ها داشته باشیم تا این ویروس مهار و کسب وکار گردشگری در استانها رونق بگیرد.

وی با اشاره به درخواست سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباب اجاره هتل های درجه یک، دو و سه و اماکن اقامتی در استانها بعنوان نقاهتگاه بیماران کرونائی و استقرار کادر پزشکی، اشاره کرد: این مساله قبلا در جلسه هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده بود. وزارت بهداشت برای اجاره و پرداخت اجاره بهای این اماکن آمادگی دارد.

مدیران کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با بیان هرچه سریع تر این مساله به هتل ها و اقامتگاه ها در استانها، لیست هتل های درجه یک، دو و سه را که به این امر علاقمند هستند در اختیار وزارتخانه قرار دهند تا اسامی هتل ها به وزارت بهداشت اعلام گردد تا دانشگاه های علوم پزشکی هر شهر برای انعقاد قرارداد با هتل ها اقدام نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابراز امیدواری کرد این بیماری تا نوروز ۱۴۰۰ کنترل شود و در آن زمان شاهد رونق کسب وکارها در حوزه گردشگری و روزهای خوب برای این صنعت باشیم.افتتاح ۱۵ در استان ایلام تا اختتام اردیبهشت ۱۴۰۰

عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام در این نشست با ارائه گزارش از طرح های این استان اظهار داشت: از شروع سال جاری ۳۲ طرح با حجم سرمایه گذاری ۶۸ میلیارد تومان همین طور اشتغال زایی برای ۳۶۹ نفر در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شده اند و یا به زودی به بهره برداری می رسند.

ایجاد چهار دفتر گردشگری، دو سفره خانه، پنج مرکز تفریحی سرگرمی، احیا و مرمت اماکنی مثل «طاق شیرین و فرهاد»، عمارت والی کهره»، «قلعه پوراشرف»، «قلعه کنجانچم» همین طور راه اندازی ۶ کارگاه صنایع دستی همچون طرح هایی بود که شنبه زاده به آنها اشاره نمود.

او در ادامه به ۱۵ طرح با حجم سرمایه گذاری ۹۸ میلیارد تومان و اشتغال زایی برای ۳۰۰ نفر اشاره نمود که بعضی از آنها تا ایام دهه فجر و برخی تا اختتام اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ افتتاح خواهند شد.افتتاح ۱۲ طرح در استان کهگیلویه و بویراحمد در دهه فجر ۹۹

مجید صفایی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با ارئه گزارش در این نشست به راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی، عملیات نجات بخشی آثار تاریخی سد چم شیر و مرمت پل تاریخی پاتاوه در شهرستان دنا اشاره نمود وگفت: تعداد کل طرح های در حال اجرای استان ۴۰ مورد با حجم سرمایه گذاری ۴۳۹ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۱۰۳۶ نفر است.

صفایی با اعلان اینکه تا ایام دهه فجر ۱۲ طرح با حجم سرمایه گذاری ۱۱۵میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می شود، اضافه کرد: مجتمع بین المللی گردشگری، تفریحی و ورزشی «آزادی باقری» در یاسوج، دو هتل، موزه دیرینه شناسی یاسوج، مجتمع اقامتی و گردشگری «دال زاگرس» و مجتمع خدمات راهی و تفریحی «ستاره شوش» همچون این طرح هاست.چشم انداز گردشگری کشور روشن است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آخر با رضایت از گزارش های ارائه شده در این نشست، طرح های اجرا شده و در حال اجرای استان های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد را مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: با کارهای صورت گرفته در استانها، گردشگری کشور چشم انداز روشنی دارد.

مونسان اشاره کرد: هم اکنون هیچ نقطه ای از کشور وجود ندارد که زیرساخت گردشگری مناسب و پروژه های باکیفیت نداشته باشد، گردشگری مزیت ذاتی کشور است که انشاءالله با همت همه مدیران روزبه روز جایگاه خودرا در اقتصاد و اشتغال زایی به دست می آورد.منبع:

1399/08/26
20:28:10
5.0 / 5
1384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری