محدودیت فعالیت روزانه اصناف شامل اقامتگاه های گردشگری نمی گردد

محدودیت فعالیت روزانه اصناف شامل اقامتگاه های گردشگری نمی گردد

معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران اظهار داشت كه محدودیت فعالیت روزانه اصناف شامل اقامتگاه های گردشگری نمی گردد و آنها از این قاعده مستثنی هستند.


مهران حسنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که واحدهای اقامتی و مشاغل در رابطه با اقامت گردشگری بدون محدودیت زمانی در هر ساعت شبانه روز قادر به ارائه خدمات هستند.
وی اظهار داشت که واحدهای اقامتی باید با رعایت حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند و تجاوز از این مقدار تخلف شمرده می شود و برخورد جدی را به دنبال خواهد داشت.
حسنی محدودیت های جدید را برای واحدهای پذیرایی هم متفاوت توصیف کرد و اظهار داشت: واحدهای پذیرایی حق پذیرش مشتری را به صورت حضوری ندارند و تنها به صورت بیرون بر می توانند فعالیت داشته باشند.
وی اضافه کرد: سایر واحدهای زیرمجموعه گردشگری به غیر از اقامتگاه ها و واحدهای پذیرایی تحت شمول محدودیت های جدید قرار دارند و موظف می باشند راس ساعت ۱۸ فعالیتشان را تعطیل کنند.
مازندران حدود چهار هزار واحد گردشگری دارد که از این تعداد ۶۳ واحد مربوط به تاسیسات اقامتی همچون هتل، متل، هتل آپارتمان و حدود ۲۰۰ باب واحد هم اقامتگاه بوم گردی است.
در پی افزایش سرعت شیوع ویروس کرونا در یک ماهه اخیر، ستاد ملی کرونا در نشست روز یکشنبه ۱۸ آبان خود تعطیلی تمامی مشاغل و اصناف به جز مشاغل سطح یک را در مراکز استان های کشور تصویب کرده بود که از بیستم آبان به اجرا درآمد. با این وجود ستاد مقابله با کرونای مازندران محدودیت های کرونائی را به تمامی شهرهای استان تسری داد و اعلام نمود که به سبب نزدیکی شهرهای مازندران به یکدیگر، اجرای طرح تنها در مرکز استان کارساز نخواهد بود.
بر اساس این مصوبه تمامی فعالیت صنفی و شغلی به غیراز مشاغل سطح یک فقط تا ساعت ۱۸ عصر می توانند فعالیت کنند و بعد از این ساعت باید تمامی خدمات خودرا تعطیل کنند. این محدودیت یک ماهه خواهد بود.
در حال حاضر نیز حدود ۸۵۰ بیمار کرونائی در بیمارستان های مازندران بستری هستند و تا حالا یکهزار و ۷۵۰ نفر در استان بر اثر این ویروس جان خودرا از دست دادند.1399/08/27
13:02:25
5.0 / 5
1297
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , گردشگری , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری