نمایشگاه صنایع دستی مجازی و دائمی شد

نمایشگاه صنایع دستی مجازی و دائمی شد

تور و گردشگری: نمایشگاه صنایع دستی كه قرار بود در شهریور ماه برگزار شود، به سبب شیوع ویروس كرونا كنسل شد اما بجای آن، این نمایشگاه به صورت دائمی و مجازی برپا خواهد بود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، نمایشگاه صنایع دستی این دفعه در ایران به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می گردد اما اتفاق جدید این است که از این به بعد این نمایشگاه و فروشگاه به صورت مجازی ادامه خواهد داشت و اگر قرار بر آن باشد که بعد از دوران بحران کرونا نمایشگاهی از صنایع دستی برگزار شود، این نمایشگاه مجازی همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.
اکنون نیز در این نمایشگاه که در قالب سامانه ادامه خواهد داد؛ برخی از محصولات هنرمندان صنایع دستی در معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.
علاوه بر اینکه محدودیت سهمیه ای برای ثبت نام وجود ندارد، هیچ نوع درصدی نیز از فروش محصولات صنایع دستی از هنرمندان دریافت نخواهد شد و اجاره بهای پنل های اختصاصی برای تمام مشارکت کنندگان در مدت زمان برگزاری رویداد مذکور، بدون هزینه و رایگان خواهد بود.
اطلاعات کامل برای ثبت نام متقاضیان، به ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانها ارسال شده است. فعالان صنایع دستی به تفکیک هر استان برمبنای سامانه ای که از طرف اداره کل اعلام خواهد شد ثبت نام و در این نمایشگاه به صورت مجازی حضور پیدا می کنند.
خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی که زیر مجموعه وزارت میراث فرهنگی است به خبرنگار مهر در این زمینه اظهار داشت: اصالت کالا و صحت مالکیت آن برای هر هنرمند به عهده اداره های کل میراث فرهنگی در استانهاست. صنایع دستی هنرمندان با نرخی که هنرمند پیشنهاد داده و اداره میراث فرهنگی نیز آنرا تایید کرده است در سامانه بارگزاری می شود. حالا نیز برخی از این کالاها قابل مشاهده و خرید است.
وی با اعلان اینکه این سامانه توسط شرکت زیر مجموعه این شرکت به صورت دائمی محصولات هنرمندان را بی واسطه و بدون هزینه اضافه تری می فروشد اظهار داشت: اگر سایت های دیگر تجاری بابت بارگزاری محصولات صنایع دستی درصدی از محل فروش این کالاها را برمی دارند این شرکت از آنجائیکه زیر نظر وزارت میراث فرهنگی است نباید از آن سودی برداشت کند.
نیکزاد اظهار داشت: حدود ۲۵۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی در این سامانه ثبت نام کرده اند تا محصولاتشان را به صورت دائمی بوسیله سامانه مجازی به فروش برسانند.


منبع:

1399/09/11
13:29:23
5.0 / 5
1313
تگهای خبر: تخصص , خرید , زمین , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری