سردار رحمت الهی مطرح كرد؛

معرفی مرتكبان جرایم میراثی در فضای مجازی

معرفی مرتكبان جرایم میراثی در فضای مجازی

به گزارش تور و گردشگری فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اظهار داشت: اقدامات اخیری که بلاگر گردشگری در سیستان و بلوچستان انجام داده، غیر قابل چشم پوشی است و با مرتکبان جرایم ضد میراث فرهنگی در فضای مجازی برخورد می شود.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، سردار امیر رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: حفاظت از آثار تاریخی از وظایف مهم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیروهای یگان حفاظت سراسر کشور است و آنها در جهت نگهداری و حفاظت آثار پرارزش تاریخی همواره کوشا هستند، البته نقش و اهمیت حمایت نیروهای مردمی و دوستداران میراث فرهنگی در جهت تحقق این مهم انکارناپذیر است.
او اضافه کرد: اقدامات ناشایست عده ای در چارچوب بلاگرهای گردشگری که باعث ناراحتی و تشویش اذهان عمومی، دوستداران میراث فرهنگی و راهنمایان گردشگری شده است به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست و یگان حفاظت میراث فرهنگی بعنوان ضابط خاص قضائی با موضوعاتی از این دست برخورد خواهد نمود. ضمن این که در مورد مبحث اخیر هم فرد مورد نظر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده است.
سردار رحمت الهی خاطرنشان کرد: مرتکبان جرایم ضد میراث فرهنگی باید بدانند اهمیت میراث فرهنگی بگونه ای است که قانون گذار این جرایم را در زمره جرایم ضد امنیت قرار داده است.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی بیان نمود: با اقتدار تمام و اتکا به قوانین با این گونه اقدامات برخورد می نماییم و بستر لازم برای مقابله با جرایم ضد مواریث تاریخی فرهنگی در یگان حفاظت میراث فرهنگی فراهم و ظرفیت قانونی هم در این حوزه وجود دارد.
او اضافه کرد: ظرفیت گسترده مشارکت های مردمی بعنوان پشتوانه ما در انجام مأموریت های محوله به صورت فعال عمل کرده و دوستداران میراث فرهنگی در سرتاسر کشور بعنوان شبکه گسترده اجتماعی سازمان دهی شده می توانند وقوع هرگونه جرم ضد مواریث پرارزش تاریخی فرهنگی را به شماره تلفن ۰۹۶۶۲ گزارش کنند.


منبع:

1399/09/20
12:50:07
5.0 / 5
1193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری