وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

جاذبه های گردشگری قزوین نیازمند معرفی بیشتر است

جاذبه های گردشگری قزوین نیازمند معرفی بیشتر است

تور و گردشگری: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: جاذبه های گردشگری قزوین با وجود تنوع و فراوانی قابل توجه کمتر شناخته شده و نیازمند معرفی بیشتر است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز سه شنبه در آیین بازگشایی و احیای تله سی یژ و افتتاح پیست اسکی منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک، اضافه کرد: قزوین استانی پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی است اما مشکل آن در کمتر شناخته شدن این جاذبه ها در میان هموطنان و گردشگران خارج از کشور است.
وی عنوان کرد: قزوین با جاذبه های فراوان به علت نزدیکی به مرکز کشور می تواند بازار هدف گردشگری شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج باشد و باید به این ظرفیت ویژه توجه کرد و از آن برای رونق گردشگری این استان استفاده نمود.
مونسان در ادامه ضمن اشاره به بازگشایی تله سی یژ قزوین، اظهار داشت: از بوستان ملی باراجین و دهکده طبیعت که چسبیده به شهر قزوین است تا کامان و زرشک یک محور گردشگری منحصر به فرد و فوق العاده وجود دارد که می تواند قزوین را به یکی از قطب های گردشگری طبیعی و تفریحی در کشور تبدیل کند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: با راه اندازی پیست اسکی در کنار تله سی یژ و اجرای طرح های پیشبینی شده مانند پارک آسمان تاریک، خانه های اسکیمویی، پارک کودکان و نزدیکی این مجموعه به بوستان باراجین می توان یک شهر گردشگری را در این محور ۲۵ کیلومتری ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: قزوین باید با تلاش مدیران استانی، تقویت سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری و معرفی بیشتر جاذبه های تاریخی و طبیعی از استان عبوری به یک مقصد مهم گردشگری در ایران تبدیل گردد.منبع:

1399/10/10
15:57:58
5.0 / 5
1274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری