مصاحبه اختصاصی:

ساماندهی سافاری در كشور در دستور كار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری می باشد

ساماندهی سافاری در كشور در دستور كار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری می باشد

به گزارش تور و گردشگری ایرنا- مدیرحوزه اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی کشور اظهار داشت: توسعه سافاری در کشور و همچون کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد و تابحال استقبال خوبی در استان ها از این ورزش تفریحی و گردشگری صورت گرفته است.


سافاری رشته جدید ورزشی در گردشگری سفری به حساب می آید که به آن وحش گشت (safari) هم می گویند و در واقع ورزشی یا تلفیق از آفرود، رالی و کمپینگ است.
این رشته ورزشی گردشگری امروزه در کشور از استقبال خیلی خوب خانواده ها بخصوص جوانان برخوردار می باشد و توانسته جایگاه خوبی در میان دوستداران گردشگری بخصوص در مناطق مرتفع، شن زار، کویری و جنگلی پیدا کند.
در واقع سافاری یکی از ظرفیت های جدید حوزه گردشگری – ورزشی به حساب می آید که به رونق صنعت توریسم کمک شایانی کرده است.
اردشیر درویشی عصر روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: سافاری و بوم گردی سبب رونق گردشگری خواهد شد و ساماندهی سافاری توسط وزیر گردشگری به عهده این کانون گذاشته شده است.
وی اضافه کرد: در آینده نزدیک ساماندهی کل سافاری کشور به صورتی که به جاذبه های طبیعی لطمه وارد نکند، به صورت کارشناسی مدیریت خواهد شد.
مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی خاطرنشان کرد: بحث صیانت از خودرو های تاریخی هم که دبیر خانه آن بر عهده کانون جهانگردی بوده، در دستور کار قرار گرفته است.
درویشی اظهار داشت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور قدمتی بالغ بر ۸۵ ساله دارد و در جهت توسعه گردشگری قدم های مثمر ثمری برداشته است.
وی تصریح کرد: رالی تور های گردشگری در استان های مختلف کشور برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین خانواده ها بسیار فعال است.
مدیرحوزه اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اظهار داشت: این حوزه در سرتاسر کشور راه اندازی و با استقبال خیلی روبرو شده است.
درویشی خاطرنشان کرد: برنامه های رالی تورهای گردشگری خانوادگی است و یکی از بهترین راه های توسعه و بهتر شدن گردشگری می شود.
وی تصریح کرد: بحث موتور سواری و موتور های استریت درون شهری هم در حال ساماندهی است.
مدیرحوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی اظهار داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد حوزه اتومبیل رانی افتتاح شد و این استان تنها استانی است که تصدی حوزه اتومبیل رانی را یک خانم به عهده گرفته است.
وی ضمن اشاره به توانمندی سرپرست کانون جهانگردی و اتومبیل رانی کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: امید است با همراهی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گام های موثری را در ارتباط با توسعه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بخصوص در زمینه سافاری، طبیعت گردی و بوم گردی بردارد.
در حاشیه سفر مدیرحوزه اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی آیین معارفه برگزار و آزاده رنجبر بعنوان اولین سرپرست کانون جهانگردی و اتومبیل رانی کهگیلویه و بویراحمد منصوب و ارائه شد.منبع:

1399/11/01
22:43:52
0.0 / 5
1143
تگهای خبر: تاریخی , جاذبه , خودرو , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری