وزیر میراث فرهنگی:

كرونا به گردشگری كشور بیشتر از ۱۴ هزار میلیارد تومان خسارت وارد كرد

كرونا به گردشگری كشور بیشتر از ۱۴ هزار میلیارد تومان خسارت وارد كرد

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: بر مبنای بررسی های انجام شده از آغاز شیوع کرونا تا مهرماه سال جاری بیشتر از ۱۴ هزار میلیارد تومان به بخش گردشگری کشور خسارت وارد شده است.


علی اصغر مونسان روزشنبه در گفت و گو با اختصاصی با خبرنگار ایرنا در یزد، افرود: یکی از بخش هایی که از انتشار کرونا صدمه بسیاری را متحل شده، حوزه گردشگری می باشد و دولت برای جبران خسارات ناشی از این ویروس تا کنون ۲ بسته حمایتی برای بخش های صدمه دیده در نظر گرفت که در مرحله اول بسته حمایتی حوزه گردشگری امهال مالیاتی حق بیمه کارفرمایی بود که به شرط حفظ اشتغال و با لحاظ کد بیمه به واحدها اختصاص پیدا می کرد.
وی اظهارداشت: دولت در مجموع ۵۰ هزار میلیارد تومان بسته حمایتی برای بخش های مختلف صدمه دیده از کرونا تخصیص داده که ۲۰ هزار میلیارد آن به وزارت بهداشت و مابقی بین بخش های دیگر توزیع شد.
مونسان خاطرنشان کرد: در بسته دوم تسهیلات با نرخ چهار درصد برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده در نظر گرفته شد که در این مرحله داشتن کد بیمه ای از جانب کارفرمایان مانند مرحله اول لحاظ نشده تا واحدهای گردشگری برای دریافت کمک های جبرانی مشکلات کمتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده هم هفت هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده از کرونا در بخش گردشگری در نظر گرفته شده، اضافه کرد: کرونا به شدت به بخش گردشگری زیان وارد کرده است و این حمایت ها دردی را دوا نمی کند و فقط یک مسکن می باشد.
مونسان افزود: آنچه مهم می باشد باید بخش گردشگری رونق بگیرد تا شاهد تداوم کسب و کار در این بخش باشیم و امیدواریم با تهیه واکسن بار دیگر بستر برای رونق صنعت توریسم در کشور فراهم گردد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه یزد جزو مثبت طلایی گردشگری کشور در کنار استان های فارس و اصفهان است، اظهار داشت: به همین علت، یزد احتیاج به توسعه زیرساخت های گردشگردی دارد که در این حوزه اقداماتی در دستور کار قار گرفته است.
مونسان اضافه کرد: حالا در استان یزد ۱۸۰ طرح گردشگری با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد تومان در حال انجام که با بهره برداری از این طرح ها هفت هزار و ۸۰۰ تخت اقامتی به مجموع تخت های استان اضافه می شود.
افتتاح طرح های گردشگردی، نشست با تشکل های گردشگردی استان و سفر به شهرستان های اردکان و مهریز از برنامه های سفر ۲ روزه وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به یزد است.
استان یزد ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و یکهزار و ۷۲۰ اثر ثبت ملی دارد.
شهر یزد بعنوان اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی ارزشمندی است.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها، شیرینی، شهر قنات، قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می شود.


1399/11/06
14:43:13
0.0 / 5
1195
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری