شرایط احتمالی انجام سفرهای نوروزی ۱۴۰۰

شرایط احتمالی انجام سفرهای نوروزی ۱۴۰۰

معاون گردشگری کشور به چگونگی انجام سفرهای تعطیلات نوروز اشاره نمود و اظهار داشت: سفرهای نوروزی در صورت عدم تشدید شیوع کرونا و با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت برنامه ریزی شده امکان پذیر خواهد بود.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، ولی تیموری از عرضه طرح هایی از جانب وزارتخانه به ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد انجام سفرهای تعطیلات نوروزی اطلاع داد و اضافه کرد: به باعث مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با پیش شرط عدم تشدید انتشار ویروس سفرهای نوروزی با کنترل، نظارت و در جهت ایجاد نشاط اجتماعی انجام می شود.
او با تاکید بر کنترل و محدودیت های سفرهای نوروزی خاطرنشان کرد: این سفرها تنها در قالب تورهای برنامه ریزی شده از راه آژانس های مسافرتی دارای مجوز و تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امکان پذیر خواهد بود.
معاون گردشگری کشور اظهار داشت: برای افرادی که خارج از تورهای برنامه ریزی شده مبادرت به سفر نوروزی کنند عرضه رزرو مرکز اقامتی مجاز الزامی است.
تیموری ضمن اشاره به التزام رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا، اعلام نمود: بر مبنای تصمیمات اتخاذشده ارتباط تنگاتنگی بین دستگاههای عضو ستاد مرکزی خدمات سفر با ستاد ملی مقابله با کرونا برقرار خواهد بود که مسئولیت این فرآیند در سطح ملی به عهده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و در استان ها با استانداران خواهد بود.
او با اشاره به اینکه در همین راستا پروتکل های بهداشتی باردیگر اطلاع رسانی می شود، افزود: قبل از شروع تعطیلات نوروزی و هم زمان با تعطیلات دوره های آموزشی برای تمامی ذی نفعان گردشگری در سطوح ملی و استانی برگزار می گردد و در برگزاری این دوره ها نظارت کامل اعمال خواهد شد.
معاون گردشگری کشور همینطور به تصمیمات اتخاذ شده در مورد گردشگران ورودی اشاره نمود و اظهار داشت: کلیات مبحث در مورد اتباع ایرانی و گردشگران از کشورهای کم خطر در کمیته های تخصصی همچون کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده و در اولین نشست این ستاد به تصویب نهایی خواهد رسید.


1399/11/14
22:45:36
0.0 / 5
1264
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری