عضو هیات مدیره صنعت گردشگری:

پروتكل های بهداشتی كرونا درتورهای گردشگری دارای مجوز رعایت می شود

پروتكل های بهداشتی كرونا درتورهای گردشگری دارای مجوز رعایت می شود

به گزارش تور و گردشگری عضو هیات مدیره انجمن بانوان فعال در صنعت گردشگری کشور اظهار داشت: تورهای گردشگری دارای مجوز و زیر نظر دفاتر خدمات مسافرتی اغلب این پروتکل ها را رعایت می کنند و بسیار اندک دیده شده که در اینطور تورها فردی گرفتار بیماری شود.


ریما رستمی روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: نظارت بر روی این تورها هست و در صورت رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی توسط آنها امکان تذکر و برخورد وجود دارد اما بر روی تورهای بدون مجوز هیچ نظارتی نیست و مسئولان بایستی برای جلوگیری از فعالیت آنها اقدام نمایند.
وی افزود: علاوه بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی پیش گیری از ابتلای افراد به بیماری کرونا در تورهای بدون مجوز جای پرسش و ابهام وجود دارد، فعالیت آنها به دفاتر خدمات مسافرتی و تورگردان های مجاز لطمه وارد میکند.
عضو هیات مدیره انجمن بانوان فعال در صنعت گردشگری کشور اظهار داشت: از طرف دیگر گرانی سرسام آور نرخ بلیت های پروازی، ریلی و ترمینالی ضربه بزرگی به بدنه فعال صنعت بدون دود سفر و گردشگری وارد کرده است.
وی عنوان کرد: همین طور خانواده ها به سفر نیاز دارند و وادار کردن آنها به یکجانشینی و در خانه ماندن تاثیر بد بر روحیه اعضای آن و نشاط اجتماعی و هم بر صنعت سفر و گردشگری برجای می گذارد و بهتر است این سفرها در قالب بسته های گردشگری توسط آژانس ها و تورگردان های دارای مجوز انجام گیرد.
گرانی بلیت هواپیما و قطار
رییس سابق انجمن راهنمایان گردشگری هرمزگان اشاره کرد: حالا قیمت پرواز مسیر بندرعباس تهران به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۵ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال و نرخ بلیت قطار در همین مسیر حدودا بین ۲ میلیون و ۷۳۵ هزار ریال تا یک میلیون و ۲۲۳ هزار ریال رسیده است.
وی افزود: باتوجه به این نرخ های بلیت مقرون به صرفه است انتخاب و اولویت اول مسافران خودرو شخصی باشد، چونکه خودرو شخصی با ۵ سرنشین و هزینه سوخت بنزین و جریمه ۵۰۰ هزارتومانی بطور قطع نسبت به هزینه های سنگین بلیت پرواز و یا قطار و در بعضی مواقع اتوبوس برای خانواده ۵ نفره صرفه بیشتری دارد.
مدیر شرکت خدمات گردشگری و مسافربری اشاره کرد: نرخ بلیت بندرعباس به شهر زیارتی مشهد نیز با افزایش روبه رو بوده بطوریکه نرخ بلیت قطار در این راه به مبلغی در حدود سه میلیون و ۱۹۰ هزار تا سه میلیون و ۹۸۹ هزار ریال و حتی چهار میلیون ریال رسیده است که این نیز سفر با خودرو شخصی را به صرفه تر کرده است.
رستمی اظهار داشت: خودرو برای خانواده های ایرانی تبدیل به چیزی شبیه خانه شده که می توانند در آن لوازم پخت و پز، چادر مسافرتی برای نشستن و خواب و وسایل دیگر را درون آن جای دهند و اگر بخواهند بلیت قطار یا هواپیما خریداری کنند باید بیش از مبلغ جریمه احتمالی بپردازند.
عضو هیات مدیره انجمن بانوان فعال در صنعت گردشگری کشور اشاره کرد: ضمن اینکه سفر با خودرو شخصی از هزینه های دیگر مانند هزینه رفت و برگشت فرودگاه، ایستگاه قطار و پایانه اتوبوس تا هتل، یابوم گردی و مسافرخانه کاهش می دهد.
وی تصریح کرد: برخی نیز برای گردش وارد هرمزگان می شوند که شناختی از جاذبه های گردشگری استان و راه های دسترسی به آنها ندارند و در عمل نیز منفعتی برای جامعه محلی ندارند.
مدیر شرکت خدمات گردشگری و مسافربری اشاره کرد: بهتر است این افراد در قالب تورهای گردشگری که توسط آژانس ها و راهنمایان دارای مجوز برای دیدن جاذبه های گردشگری اقدام نمایند تا هم بیشتر از لذت سفر بهره مند شوند و هم گرفتار مشکل نشده و منفعتی هم به جوامع محلی برسد.منبع:

1399/11/30
12:00:19
0.0 / 5
1202
تگهای خبر: جاذبه , خدمات , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری