برگزاری پویش قرن ها دوستی تهران - پكن

برگزاری پویش قرن ها دوستی تهران - پكن

به گزارش تور و گردشگری مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، اظهار داشت: بمنظور حضور موثر در بازار گردشگری چین، پویش قرنها دوستی؛ سومین عید بهاره چینی ها در ایران انجام می شود.


به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد قاسمی، اظهار داشت: معاونت گردشگری بمنظور حضور مستمر و موثر در بازار گردشگری چین و همین طور زنده نگه داشتن نام ایران در حافظه بازار بزرگ این کشور با بیش از صد و هفتاد میلیون توریست خروجی برای دوران پسا کرونا، در حال برگزاری کمپین قرن ها دوستی؛ سومین عید بهار چینی­ ها در ایران در بازه زمانی ۲۴ بهمن الی ۹ اسفند سال جاری همزمان با عید بهاره چینی به صورت مجازی است.
وی با اشاره به این خبر اظهار داشت: کارهای مربوط به این پویش در چندین گام صورت گرفت. در گام نخست، از استان های مقصد گردشگران چینی خواسته شد تا محتوای تبلیغاتی خودرا متناسب با علایق و سلایق چینی ها و برمبنای راهنماهای فنی ابلاغی در قالب عکس، کلیپ و متن آماده و به معاونت گردشگری وزارتخانه ارسال نمایند.
او اضافه کرد: در گام دوم، آثار تولیدی از نظر تکنیکی و محتوایی ارزیابی و صحت سنجی شد و آنهایی که شرایط فنی لازم را احراز کردند در زمینه متن و روایت توسط کارشناسان یک شرکت دو ملیتی ایرانی- چینی مورد تطبیق و ویرایش ترجمه ای و زبانشناختی قرار گرفتند.


قاسمی افزود: در گام بعدی، انواع محتوای نهایی شده به همراه پیام تبریک وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به زبان چینی در سایت جامع گردشگری کشور موسوم به «ویزیت ایران» زیر نظر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بارگذاری شد.
مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری افزود: در مرحله آخر، لینک مربوطه در سطح وسیعی به وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تشکل­ های حرفه ای گردشگری، نمایندگی های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در چین، رایزنی های فرهنگی کشور و سایر گروه های فعال گردشگری اطلاع رسانی شد و از آنها خواسته شد تا نسبت به بارگذاری لینک مذکور در فضای مجازی تحت اختیار، استفاده از محتوای تولیدی در سایر فعالیت­ های تبلیغاتی و اطلاع رسانی مناسب پیرامون کمپین مذکور به بخش خصوصی کشور چین اقدام نمایند.
گفتنی است محتوای این پویش بوسیله لینک قابل دسترسی است.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، چین مهم ترین منبع تامین توریست در جهان است در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۵۰ میلیون چینی به خارج از مرزهای این کشور سفر کردند وزارت فرهنگ و گردشگری چین پیش بینی کرده است با تداوم رشد اقتصادی و افزایش درآمدهای سالانه شخصی، آمار سفر شهروندان این کشور به خارج از چین تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۷۸ میلیون نفر در سال برسد همین طور تخمین زده شده این گردشگران در مجموع حدود ۱.۲ تریلیون «یوان» هزینه کنند.
ایران از سال ۲۰۱۱ به لیست مقاصد گردشگری چین وارد شد و از سال ۱۳۹۵ نیز سیاست جذب گردشگران چینی را در دستور کار قرار داد در این راستا هیات وزیران اوایل تیرماه سال ۱۳۹۸ مصوبه لغو یک طرفه روادید با چین را صادر کرد و از ۲۵ تیرماه به اجرا در آمد بر طبق این مصوبه چینی ها به مدت ۲۱ روز بدون ویزا می توانند به ایران سفر کنند.
سال ۹۷، ۵۲ هزار و ۸۰۰ توریست از چین به ایران سفر کردند پیش بینی تهران این است که با لغو روادید شمار این گردشگران بسرعت افزایش یافته و در آینده ای نه چندان دور به یک میلیون نفر برسد و سفر «علی اصغر مونسان» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران نیز با این هدف انجام شده است.


منبع:

1399/12/01
14:23:59
0.0 / 5
330
تگهای خبر: توریست , زمین , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری