ولی تیموری خبر داد؛

دوراه برای انجام سفرهای نوروزی

دوراه برای انجام سفرهای نوروزی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ضمن تشریح شرایط برگزاری نمایشگاه گردشگری، از دو راهکار و مدل برای انجام بهتر سفرهای نوروزی اطلاع داد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، ولی تیموری در نشستی با حضور مسؤلان تشکل های گردشگری که در سالن خلیج فارس این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی سال جاری به علت انتشار کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، برنامه ریزی ها و تمهیداتی اندیشیده شده که تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود.
او اضافه کرد: بدین منظور و با هدف حفظ سلامت مردم و بازدیدکنندگان، مراسم افتتاحیه با حضور تعداد اندکی برگزار می شود و تمهیداتی هم اندیشیده شده که در طول برگزاری نمایشگاه تجمعی شکل نگیرد.
تیموری اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه وزیر گردشگری و تجارت ونزوئلا حضور می یابد و هیئتی از بخش خصوصی این کشور هم در این نمایشگاه حضور خواهند یافت تا ظرفیت های گردشگری ایران و ونزوئلا بررسی می شود.
معاون گردشگری کشور در ادامه اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی سه شنبه ۵ اسفند ۹۹ افتتاح می شود و تا ۸ اسفند ادامه دارد، در این نمایشگاه غرفه ها نسبت به سالهای قبل کمتر شده و امیدواریم با آخر کرونا، گشایشی در کسب و کارهای حوزه گردشگری ایجاد شود.
او در ادامه به سفرهای احتمالی نوروزی اشاره نمود و اظهار داشت: در این خصوص جلساتی با ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شده و در آن نشست ها به صورت مفصل موضوعات را بررسی کردیم. بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده ما دو مدل سفر را پیشنهاد دادیم که می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور اجرایی شود.
تیموری اضافه کرد: مدل اول سفر با تور است؛ در این مدل از سفر گردشگران از خدمات تور استفاده می نمایند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند کرد که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
او افزود: در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی کنند اما در مسافرت به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت کنند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود و سلامتی مردم حفظ شود.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، در نوروز ۱۴۰۰ ایجاد کمپ های گردشگری، چادر زدن، اقامت گردشگران در اماکنی مانند مدارس، زائرسراها، حسینیه ها و … ممنوع می باشد و این مورد به استانداران اعلام شده است.
تیموری تصریح کرد: در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران مدلهای سفرهای احتمالی نوروزی تشریح خواهد شد و فرصت ها و ظرفیت های گردشگری و همینطور صنایع دستی استان های مختلف معرفی می شود.
در این نشست برخی از مسؤلان تشکل های گردشگری هم به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.


منبع:

1399/12/02
10:17:12
0.0 / 5
1223
تگهای خبر: خدمات , خرید , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری