گزارش مهر از حاشیه های نمایشگاه گردشگری؛

توقف اتوبوس گردشگری در نمایشگاه

توقف اتوبوس گردشگری در نمایشگاه

توقف اتوبوس گردشگری در سالن 38 نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی غرفه استان تهران یکی از حواشی جالب نمایشگاه امسال گردشگری تهران است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی با رویکرد گردشگری و توسعه روستایی در چهار سالن نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که در سالن خلیج فارس برگزار شده بود، افرادی از حوزه صنعت توریسم و سفرای کشورهای عراق، انگلیس و اتریش حضور داشتند. همین طور رایزن فرهنگی ازبکستان و مدیر بخش بازرگانی ایتالیا نیز به این مراسم آمده بود. قرار بود وزیر گردشگری ونزوئلا نیز در این مراسم حضور داشته باشد اما به مراسم نرسید.
در این برنامه، با وجود اینکه بخشی از نمایشگاه به موضوع صنایع دستی پرداخته شده، اما مانند سال قبل معاون صنایع دستی هیچ سخنرانی نداشت.
پس از سخنرانی معاون گردشگری، رئیس فراکسیون گردشگری و وزیر میراث فرهنگی، برنامه رقص آذری کودکان و موسیقی کردستان اجرا شد.
بعد از این برنامه، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی در ابتدای سخنرانی خود اظهار داشت: مدت ها بود چنین نجواهایی را ندیده و نشنیده بودیم. چون ویروس کرونا شیوع پیدا کرده بود و ما چند وقتی است که درگیر این ویروس عجیب هستیم.
پس از برگزاری مراسم افتتاحیه، وزیر میراث فرهنگی به همراه سفرا در ورودی سالن ۳۸ مبادرت به بریدن روبان افتتاح سالن کردند. ورودی این سالن در همان ابتدای ساعات اولیه نمایشگاه بسیار شلوغ بود به نحوی که عملیات ضدعفونی و تب سنجی در این سالن انجام نمی گرفت. اما پس از خروج وزیر میراث فرهنگی و هیأت همراه تب سنجی انجام گرفت.
اکنون نیز در روز اول نمایشگاه، فعالان حوزه گردشگری حضور دارند و ورود برای عموم آزاد نیست. هرچند که برای ورود مبلغ ۲۰ هزار تومان بلیت در نظر گرفته شده است و سختگیری برای ورود مردم صورت نمی گیرد.
داخل سالن ها نیز هنرمندان صنایع دستی و گردشگری در کنار هم حضور دارند اما فاصله اجتماعی بین غرفه داران و بازدیدکنندگان وجود ندارد.

همچنین ورودی سالن ۳۸ آن چیزی که بیشتر جلب توجه می کند اتوبوس قرمزرنگ دو طبقه ای است که داخل سالن پارک شده و در غرفه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران قرار گرفته است.
بیرون از نمایشگاه نیز به مانند هر سال، سیاه چادرها و غرفه های مواد غذایی وجود ندارد به جز یکی دو غرفه که به توزیع چای و نوشیدنی می پردازند.
برخی از غرفه ها مانند سازمان منطقه آزاد کیش نیز در سالن ۳۸ به اجرای برنامه موسیقی سنتی می پردازند.
همچنین صدای موسیقی و آوازهای سالن ها به حدی زیاد است که مذاکرات بین افراد به سختی انجام می شود.
تجمع افراد در زمان ورود وزیر میراث فرهنگی و هیأت همراه همین طور در زمان مصاحبه خبری بسیار زیاد بود.

1399/12/06
22:04:23
0.0 / 5
1316
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , كیش , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری