مدل سفر هوشمند در نمایشگاه گردشگری عرضه می شود

مدل سفر هوشمند در نمایشگاه گردشگری عرضه می شود

تهران_ ایرنا_ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: مدل سفر هوشمند در ایام شیوع ویروس کرونا در نمایشگاه بین المللی گردشگری عرضه می شود.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: این نمایشگاه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، به صورت کاملا محدود برگزار شده و حتی قسمتی از آن به صورت مجازی در اختیار بازدیدکنندگان است.
وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه مشخص ساخت که صنعت گردشگری کشور همچنان زنده، پرنشاط و به آینده امیدوار است، اشاره کرد: امیدوار هستیم با اجرای واکسیناسیون و رفتن کرونا، صنعت گردشگری به مانند گذشته پویا و فعال شود.
مونسان با اعلان اینکه در سنوات اخیر فعالیت گردشگری در کشور رکوردهای شایان توجهی را ثبت کرده است، اظهار نمود: مصداق دستیابی به این رکوردها در ورود بیش از ۸ میلیون توریست خارجی در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ و تا قبل از کرونا به کشور است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این رکورد را دو برابر تعداد توریستهای خارجی از شروع دولت دوازدهم اعلام نمود و اظهار داشت: امید داشتیم تا آخر سال ۹۸ به رقم ۱۰ میلیون توریست خارجی دست پیدا نماییم که با شیوع ویروس کرونا و توقف گردشگری در جهان این امر میسر نشد.
وی با تاکید بر اینکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در داخل نیز بواسطه اهمیت سلامت مردم همکاری کاملی با وزارت بهداشت و درمان صورت داد، اضافه کرد: از زحمات و همکاری موثر عزیزان در وزارت بهداشت برای کنترل شیوع ویروس کرونا در بخش گردشگری تشکر می کنم.
مونسان برگزاری چهاردهمین نمایشگاه گردشگری را بیان کننده آمادگی کامل صنعت گردشگری کشور برای دستیابی به رونق در آخر همه گیری کرونا دانست و اشاره کرد: در صورت محدود شدن و کنترل کرونا و در صورتیکه وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا مجوزهای لازم را صادر کنند آماده جهشی بزرگ در حوزه گردشگری هستیم.
وی ارائه مدل گردشگری و سفرهای هوشمند را کارویژه این نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود و افزود: طبق این مدل، سفر گردشگران از نقطه آغاز، اقامت و بازگشت، کاملا تحت نظارت و منطبق با پروتکل های بهداشتی خواهد بود.
عضو هیئت دولت دوازدهم در ادامه اظهارات خود با تاکید بر اینکه در تمام دوران شیوع ویروس کرونا با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی حتی یک مورد مبتلاشدن به بیماری کرونا در هتل های کشور رخ نداده است، اشاره کرد: پروتکل های اجرا شده در حوزه گردشگری ایران به قدری موثر بودند که آنرا به سازمان بین المللی گردشگری نیز ارائه کردیم و این سازمان نیز این دستورالعمل های پیشنهادی ایران را با عنوان "گردشگری مسئولانه" در عرصه بین الملل عرضه نمود.
مونسان در بخش پایانی اظهارات خود با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز اظهار داشت: برای سفرهای انبوه به ویژه در روزهای نوروز پیش رو، ضوابطی ابلاغ گردیده است؛ به طور مثال کمپینگ و چادرزدن و هر نوع ایجاد ازدحام اجتماع کاملا ممنوعست که استانداران موظف شدند این تدابیر را به صورت ویژه در استانها اجرا کنند.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، امروز سه شنبه پنجم اسفندماه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران و با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی شد و تا دهم اسفند ادامه دارد. این نمایشگاه بازدید عمومی و مردمی ندارد.


1399/12/07
12:27:19
0.0 / 5
1376
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری