60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت

60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت

به گزارش تور و گردشگری رئیس نمایندگی جامعه حرفه ای مجتمع های گردشگری، واحدهای میان راهی جنوب و جنوب شرق استان تهران اظهار داشت: ۶۰ مجتمع مجاز پذیرایی در روزهای نوروز با تخفیف ۱۵ درصدی خدمات رفاهی را به گردشگران در جنوب و شرق استان تهران عرضه خواهند داد.


فرهاد طایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: این نهاد زیر نظر میراث فرهنگی نظارت کاملی را بر مجتمع های پذیرایی، بین راهی، سفره خانه های سنتی و اقامتی بر عهده دارد.
وی اظهار داشت: از وظایف مهم این جامعه کنترل، نظارت و بازرسی از این مجتمع های پذیرایی، بین راهی و سفره خانه های سنتی و اقداماتی است که ابلاغ آن توسط میراث فرهنگی در سال ۹۸ به این نهاد داده شده است.
طاییبا اشاره به اینکه در این خصوص فراخوان های لازم را صادر کرده ایم، اظهار داشت: تابحال ۶۰ مجتمع پذیرایی مجوزهای فعالیت خویش را از این نهاد دریافت کرده اند.
رئیس نمایندگی جامعه حرفه ای مجتمع های گردشگری واحدهای میان راهی جنوب و جنوب شرق استان تهران اضافه کرد: هم اکنون شهرهای ری، ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت در حوزه کاری ما قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه یکی از حسن های این جامعه بهره مندی واحدها از معافیتهای انشعاب آب، برق و گاز تا ۸۰ درصد تخفیف و معافیت مالیاتی است، اضافه کرد: این موارد می تواند تأثیر بسزایی در رونق و کسب و کار این مجتمع های پذیرایی داشته باشد.
به گفته طایی، هم اینک مجتمع پذیرایی شمس العماره و بازارچه سنتی و صنایع دستی جنوب تهران یکی از مناطق هدف برای گردشگران به حساب می آید.
طاییافزود: درصدد هستیم تا با جانمایی یک مجتمع پذیرایی و سنتی در شهرستان ورامین بتوان خدمات شایسته ای را برای گردشگران داشته باشیم و تابحال دو محیط برای این کار پیشبینی شده است.
وی با اشاره به اینکه در صورت هرگونه تخلف مجتمع های پذیرایی، مردم می توانند آنرا به این نهاد گزارش کنند، اظهار داشت: بازرسان اتحادیه نظارت دقیقی از مجتمع های پذیرایی و میان راهی در روزهای نوروز خواهند داشت.
طاییدر خصوص اسکان مسافران نوروزی هم اظهار داشت که با آغاز به کار هتل شهر ری که در دهه فجر سالجاری راه اندازی شد این امکان وجود دارد تا مسافران بتوانند از امکانات اسکان آن بهره مند شوند.



منبع:

1399/12/07
23:42:15
0.0 / 5
1282
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری