استاندار كرمان:

توسعه ماهان با محوریت ظرفیت های منطقه ای پیگیری می شود

توسعه ماهان با محوریت ظرفیت های منطقه ای پیگیری می شود

به گزارش تور و گردشگری استاندار کرمان اظهار داشت: فرابند توسعه بخش ماهان با محوریت ظرفیت های منطقه همچون گردشگری، کشاورزی مدرن، شرکتهای دانش بنیان و طرح های متناسب با این حوزه و بخصوص غیرآلاینده در این باغ شهر پیگیری می شود.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، علی زینی وند روز جمعه در حاشیه سفر به بخش ماهان کرمان در جمع رسانه ها اضافه کرد: این بخش در تمامی حوزه های یاد شده، ظرفیت های مناسبی برای توسعه دارد بنابراین از مردم و جوانان تقاضا می شود هیچ وقت به دنبال سرمایه گذاری در صنایع آلاینده برای این باغ شهر زیبا نباشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امروز بازدیدی از بخش پرظرفیت ماهان با سه شهر داشتیم که به نظر می رسد قابلیت های ماهان گردشگری و کشاورزی است اما باوجود موقعیت خاص و ظرفیت ها توسعه شرکت ها و طرح های در رابطه با دانش بنیان می توانند محور توسعه منطقه زیبای ماهان شوند.
استاندار کرمان ضمن اشاره به بازدیدهای مختلف از پروژه های گردشگری، کشاورزی و زیرساخت های ماهان اظهار داشت: سیلاب بخشی از مناطق کشاورزی و مسکونی ماهان را تهدید می کند و منابع طبیعی اقدامات موثری در این عرصه اجرا کرده و فعالیتهایی هم در دست اقدام است بنابراین طی یک برنامه یک تا ۲ سال آینده تا حد ممکن اطمینانی برای پیشگیری از صدمه سیلاب های احتمالی در این منطقه حاصل می شود.
وی خاطرنشان کرد: اتفاقاتی مناسب در حوزه گردشگری ماهان طی این سال ها توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اجرایی شده و برنامه های مفصلی در حوزه باغات، خانه های قدیمی وجود دارد.
زینی وند اضافه کرد: همینطور شهرداری ماهان در حوزه زیرساخت های شهری متناسب با این شهر زیبا اقدامات مطلوبی اجرا کرده که ضمن برنامه ریزی، متناسب با آن تصمیم به تخصیص اعتبارات استانی در نقاطی با خصوصیت های توسعه ای به این بخش هدایت می شود.
وی با اعلان اینکه ماهان در حوزه کشاورزی طرح های مطرحی همچون پروژه ماهیان خاویاری و پرورش قارچ دارد اظهار داشت: یکی از بزرگترین مجموعه های پرورش گاو شیری کشور و زنجیره تولید این مجموعه بزرگ، در این بخش فعال است که مشکلاتی با برخی دستگاه ها داشت که بخشی از آن برطرف و مابقی طی نشستی ویژه با حضور دستگاههای مربوطه رفع می شود.
دیدگاه مثبت استاندار کرمان در مورد تبدیل برخی بخش های کرمان به شهرستان
نماینده عالی دولت در استان کرمان اشاره به تقسیمات کشوری در شهرستان وسیع کرمان اضافه کرد: ظرفیت ارتقای بعضی از بخش ها قطعا به شهرستان وجود دارد، کرمان ۶ بخشدار دارد که نشان داده است این شهرستان خود به اندازه یک استان است.
وی بیان داشت: استان کرمان گستردگی بسیاری دارد اما تقسیمات کشوری با حساسیت بالا، باید کارشناسی شوند و به صورت کلی در نشست های مختلف با برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با ارتقای برخی مناطق به شهرستان موافقم.
بخش های دارای ظرفیت، طی یک فرآیند بعد از بررسی های لازم به سمت شهرستان شدن، سوق داده می شوند.
زینی وند ضمن اشاره به وجود پنج آرامستان در بخش ماهان و چالش های آن اظهار داشت: سه شهر در ماهان وجود دارد که شهرداران این مسئله را پیگیری می کنند چونکه وضعیت آرامستان ها مطالبه جدی مردم و دولت می باشد.
وی اظهار داشت: فرماندار کرمان طی جلسه ای طرحی جامع برای وضعیت آرامستان ها عرضه می کند و دراین زمینه مکان هایی در نظر گرفته شده، که این مناطق طی نشستی اختصاصی در استانداری کرمان ساماندهی می شوند.
وی ضمن اشاره به تیم کاری مستقر در ماهان همچون بخشدار، شورای اسلامی و شهردار آن اظهار داشت: این مدیران به سبب تلاش بسیار از جانب استانداری کرمان هم حمایت می شوند.
استاندار کرمان با همراهی معاون امور اقتصادی استاندار، نمایندگان کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، فرماندار کرمان و سایر مدیران استانی و محلی امروز جمعه هشتم اسفندماه به بخش ماهان سفر و در محل گلزار شهدا مورد استقبال مسؤلان محلی قرار گرفت، استاندار کرمان همینطور ضمن افتتاح مرکز پایش تصویری ماهان با ۵۷ دوربین و اعتبار چهار میلیارد تومان، از عمارت تاریخی شترگلو و مراحل ساماندهی بوستان گردشگری تیگران در ماهان بازدید کرد.
استاندار در ادامه این سفر از شرکت تعاونی تولیدی کرمان قارچ به ظرفیت تولید سالانه ۴۰۰ تن، مجموعه کشت و صنعت هامون شامل گاوداری ۱۸۰۰ راسی و تولید محصولات لبنی، هتل بوتیک در حال ساخت باغ هنرمند واقع در روستای لنگر بازدید داشت و با نگاه مثبت، فرآیند تسهیل در امور و مسائل این پروژه ها را از نزدیک مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.
زینی وند بعد از آن راهی شهر جوپار شد که بعد از ادای احترام به مقام والای شهیدان، از روند بازسازی شبستان های امامزاده جوپار بازدید و بعد از شرکت در نماز جمعه با برخی از اهالی دیدار و گفتگو کرد.منبع:

1399/12/09
14:46:10
0.0 / 5
1124
تگهای خبر: باغ , تاریخی , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری