گزارش تور و گردشگری؛

تكلیف مسافران نوروزی مشخص شد؟

تكلیف مسافران نوروزی مشخص شد؟

به گزارش تور و گردشگری در حالیکه تورهای گردشگری به مقاصد مختلف هر لحظه در حال تکمیل شدن هستند، وزیر بهداشت در اظهار نظر جدیدی مخالفت خویش را با سفرهای نوروزی اعلام نمود.خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ همانطور که از صحبت های چند روز پیش محمود واعظی مسئول دفتر ریاست جمهوری با خبرنگاران پیشبینی می شد، شهرهای توریست پذیر در روزهای نوروز با محدودیت ورود گردشگران رو به رو شده اند.
او گفته بود که محدودیت های بیشتری برای سفر نوروزی به شهرهای شمالی و جنوبی اعمال می شود. بعد از آن جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از محدودیت سفر به هفت شهر مقصد گردشگری هم اطلاع داد و بیان نمود: سفر به شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، بوشهر، بندرعباس، کیش و قشم هم ممنوع می باشد.
البته این سفرها در صورتیکه با خودروی شخصی باشد ممنوع می باشد وگرنه همچنان خرید بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار برای این مقاصد ادامه دارد هر چند که گفته شد، پیش خرید بلیت نوروزی انجام نشود، اما برای خرید بلیت مسافران تا کنون هیچ محدودیتی در نظر گرفته نشده است.
این درحالی است که بلیت قطار در بیشتر مسیرها تنها تا هفت روز آینده امکان دارد در این صورت هم زمانی که سیستم فروش بلیت باز می شود، به سرعت توسط آژانس های مسافرتی خریداری شده و مسافران بلیت به مقاصد شهرهای گردشگری خیلی سخت می توانند پیدا کنند.
بلیت هواپیما هم در این روزها به حدی گران شده که مردم ترجیح می دهند از طریق های دیگری برای سفر استفاده کنند. همینطور هم اکنون دفاتر خدمات مسافرتی هم تورهای گردشگری گوناگونی برگزار می کنند و هم اکنون تور می فروشند.
از آن طرف ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفری به خراسان رضوی اظهار داشت: پیش شرط این سفرها این است که شرایط فعلی تغییر نکند و همین شرایط ماندگار باشد و البته ماندگاری این شرایط هم منوط به رعایت پروتکلهای بهداشتی و نظارت بر رعایت آن است.
او ضمن اشاره به مصوبه جلسه ۵۵ ستاد ملی کرونا در خصوص انجام سفرهای نوروزی از راه تور یا با رزرو مراکز اقامتی گردشگری اظهار نمود: مهم ترین مساله این است که سفرهایی مجاز و مورد تائید است که از مسیر تأسیسات و مراکز خدمات گردشگری باشد چون در تأسیسات گردشگری پروتکلهای بهداشتی به شدت رعایت می شود.
تصمیم گیری درباره شهرهای مسافرپذیر
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: برای ورود مسافر به شهرهای مسافرپذیر دارای وضعیت زرد، طی روزهای آینده تصمیم گیری خواهد شد. به نظر می آید با کمک دست اندرکاران و مردم در نوروز ۱۴۰۰ بگونه ای عمل نماییم که هم سفرهای نوروزی صورت گیرد و هم پروتکلهای بهداشتی رعایت شود.
حسن روحانی رئیس جمهوری روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ در جلسه رؤسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: باآنکه سفارش جدی متخصصان، فعالان و مسؤلان بهداشتی کشور عدم رفت وآمد غیرضرور بخصوص برای افراد خطرپذیر است و بسیاری نگرانی ها که در مورد شیوع بیماری با عنایت به رفت و آمدهای نوروزی وجود دارد، اما میتوان با اتکا بر مسئولیت پذیری جامعه و مردم، حساسیت هایی که نسبت به حفظ سلامت وجود دارد، امیدوار بود که با رعایت دستورالعمل ها، امکان تردد در روزهای نوروز به شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گردد.
سعید نمکی وزیر بهداشت در اظهار نظر جدیدتری اعلام نموده که مطلقاً موافق سفر به هیچ شکلی نیستیم. عید نوروز در پیش است و ما همه نگران هستیم. همینطور مسافرت بعنوان اصلی ترین عامل در گردش ویروس بسیار مؤثر است و بعنوان وزارت بهداشت مطلقاً موافق هیچ مسافرتی نیستیم.
از طرفی رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از غرس دو نهال میوه به مناسبت هفته درختکاری فرمودند: هر چه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود باید عمل شود. اگر سفر را ممنوع کردند، مردم به سفر نروند، بنده هم اساسا مانند سال قبل به سفر نخواهم رفت.


منبع:

1399/12/17
23:45:46
0.0 / 5
1163
تگهای خبر: تخصص , توریست , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری