رئیس جمهوری ۱۴ پروژه میراث فرهنگی گلستان را افتتاح می كند

رئیس جمهوری ۱۴ پروژه میراث فرهنگی گلستان را افتتاح می كند

تور و گردشگری: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان اظهار داشت که ۳۰۸ پروژه مرمت بناهای تاریخی، میراث فرهنگی و مذهبی کشور همچون ۱۴ طرح این استان فردا دوشنبه به صورت ویدئو کنفرانسی از طرف رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.


احمد تجری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا عنوان کرد: علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان نماینده دولت در مراسم بهره برداری از این طرح ها در گلستان حضور خواهد داشت.
وی اضافه کرد: برای مرمت ۱۴ پروژه حوزه میراث فرهنگی گلستان ۲۴۰ میلیارد ریال از محل منابع دولتی سرمایه گذاری شد.
تجری اضافه کرد: علاوه بر این ۱۴ طرح که از جانب رئیس جمهوری افتتاح می شود، فردا ۵۱ پروژه گردشگری و صنایع دستی گلستان با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح و یا عملیات ساخت آن شروع می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان افزود: افتتاح سه هتل، یک هتل آپارتمان، سه مجتمع گردشگری، سه واحد پذیرایی سنتی، سه دفتر خدمات مسافرتی، ۱۶ اقامتگاه بومگردی، چهار مزرعه گردشگری و هفت خانه مسافر با سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریالی بخش خصوصی و ایجاد ۵۹۱ فرصت شغلی همچون پروژه های قابل بهره برداری فردا در این استان است.
وی اظهار داشت: با بهره برداری از واحدهای اقامتی فردا ۳۳۳ اتاق با ۶۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی گلستان افزوده می شود.
گلستان ۴۵۲ واحد گردشگری شامل ۲۳ هتل، ۶ هتل آپارتمان، پنج مُتل، ۱۰۱ واحد اقامتی بوم گردی، ۲۰۱ خانه مسافر، ۱۴ مهمانپذیر، پنج پانسیون، ۴۴ واحد پذیرایی، ۲۲ سفره خانه سنتی، ۷۵ دفتر خدمات مسافرتی، یک مجتمع تفریحی گردشگری، یک مزرعه گردشگری و چهار موسسه آموزش توریست دارد.
مجمموع تخت های واحدهای گردشگری گلستان هفت هزار و ۳۱۴ تخت در هزار و ۹۲۴ اتاق با ظرفیت پذیرش ۲۴ هزار و ۵۹۵ نفر روز و اشتغال ۲ هزار و ۳۶۰ نفر است.
تجری اظهار داشت: همینطور با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عملیات ساخت ۲ پروژه شامل هتل و مجتمع تفریحی و گردشگری با سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال به مساحت ۸۴ هزار و ۵۶۵ مترمربع آغاز خواهد شد.
به گفته وی حضور در برنامه "شب فرهنگی با قزاقستان" با حضور سفیر این کشور در ایران و دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان، برنامه های عصر امروز وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعد از ورود به استان است.
گلستان با مناطق گردشگری، تفریحی، میراث فرهنگی و صنایع دستی متعدد دارای افزون بر ۷۰۰ اثر ثبت ملی و ۲ اثر شامل برج آجری گنبدکاووس و بخشی از جنگل های هیرکانی در لیست آثار جهانی است.منبع:

1399/12/18
11:16:31
0.0 / 5
1101
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , توریست , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری