با توجه به شیوع ویروس كرونا؛

آیا تورهای نوروز ممنوع است؟

آیا تورهای نوروز ممنوع است؟

به گزارش تور و گردشگری با عنایت به شیوع کرونا و نگرانی از گسترش مجدد آن برای چهارمین بار و همینطور احتمال گسترش ویروس نوع جهش یافته کرونا، ستاد ملی کرونا محدودیت هایی را برای سفرهای نوروزی و تورهای نوروز اعلام نمود.


انجام سفرهای نوروزی با رعایت پروتکلهای بهداشتی امری مهم و مورد توجه در جهت حفظ سلامت و امنیت شهروندان در خلال سفر به حساب می آید. ممانعت از سفر به شهرهای ممنوعه از جانب همگان برای حفظ سلامت باید انجام شود
کدام سفرهای نوروزی و تورهای نوروز ممنوع است؟
با اعلام ستاد ملی کرونا تمام سفرهای بین شهری که یا وسیله نقلیه شخصی به مقصد شهرهای نارنجی و قرمز و همینطور استان های شمالی و استان خوزستان و شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، قشم و کیش صورت گیرد، ممنوع می باشد و مسافران نوروزی فقط با خرید وسایل نقلیه عمومی مانند هواپیما و قطار و اتوبوس اجازه سفر خواهند داشت.
همچنین آژانس های مسافرتی با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و برنامه ریزی سفرهای هوشمندانه در نوروز ۱۴۰۰ میتوانند تورهای مسافرتی نوروز را بگزار کنند. تورهای نوروزی می تواند از تمام شهرهای ایران به تمام شهرهای مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت گردشگری صورت گیرد.
چه تورهایی در نوروز ۱۴۰۰ برگزار می شود؟ با اعمال تمام دستورالعمل های بهداشتی آژانس های مسافرتی میتوانند برای تورهای ایرانگردی تور کیش، تور قشم، تور مشهد، تور اصفهان، تور شیراز، تور چابهار، تور تبریز، تور کویر، تور یزد و دیگر تورهای ایرانگردی را برنامه ریزی نمایند و طبق دستور العمل های دریافت شده فروش تور نوروز را انجام دهند.


تورهای دیگر نوروز به چه صورت است؟ با شیوع کرونا بیشتر کشورها مرزهای خویش را به روی گردشگران بستند و پس از گذشت چند ماه و اخیرا برخی از کشورهای توریستی مرزهای خویش را با رعایت کامل موازین بهداشتی به روی گردشگران باز کرده اند. در نوروز ۱۴۰۰ هم تنها تورهای خارجی که امکان برگزاری آنها از ایران میباشد شامل ترکیه، مالدیو، کنیا، سریلانکا، دبی و ارمنستان میباشد. که این تورها همه به صورت هوایی و با پرواز انجام میشود. برای تورهای نوروز خارجی تمام مسافرین احتیاج به داشتن جواب منفی تست کرونا تا ۷۲ ساعت قبل پرواز میباشند. تورهای چارتر و تورهای گروهی نوروز ۱۴۰۰ تماما با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام میشوند و از بالاترین استاندارد ممکن سلامتی برخوردار می باشند.
آژانس های مسافرتی و آژانس های هواپیمایی: برای کنترل گسترش ویروس کرونا در سفرها و بخصوص سفرهای نوروزی انجام و برگزاری تورهای مسافرتی و تورهای نوروز به عهده آژانسهای مسافرتی و هواپیمایی میباشد تا آنها بتوانند با رزرو هتل یا اقامتگاه سالم و مطمعن و همینطور وسیله نقلیه استاندارد و آماده کردن بسته سفر یا تور مسافرتی برای متقاضیان و مسافرین یک تور ایمن را برگزار کنند و تمام برنامه سفر مسافرین کنترل شده و بهداشتی باشد. آژانسهای مسافرتی و شرکتهای هواپیمایی هم متاهد شده اند که تمام دستورات بهداشتی را راعت کرده و فقط خدمات استاندارد را به مسافرین عرضه کنند.
کنسلی تورها به چه صورت است؟ در صورت گسترش مجدد ویروس کرونا و بسته شدن مرزها و کنسل شدن تورهای مسافرتی به علت ویروس کرونا، تمام مبالغ دریافتی از مسافرین بهشان سریعا استرداد میگردد و همینطور در صورت مثبت شدن تست کرونا متقاضی پیش از سفر، تور مسافرتی آن کنسل شده و بدون هیچ جریمه ای مبالغ استرداد میگردد.


آژانسهای مسافرتی معتبر برای داشتن سفری بی دغدغه و انجام تور نوروزی سفارش میکنیم که تورهای مسافرتی خویش را از آژانسهای معتبر و دارای مجوز هر شهر خریداری کنید و با عنایت به کم شدن و یا تعطیل شدن فعالیت تعداد زیادی از آژانس های مسافرتی به علت مشکلات کرونا به آژانسهایی رجوع کنید که در این زمان هم به مسافرین خدمات عرضه می کردند و دقت نمایید خریدن تور مسافرتی و تور نوروزی از افراد فاقد مجوز و یا صرفاً راهنما هم ریسک سفر را بالا میبرد و هم سلامتی را.
این گزارش به همت آقای حسام میرحسینی مدیریت گروه آژانسهای هرمس ( hermes۷۲۴.com ) که در شهر تهران و مشهد دارای شعب مختلف میباشد و خودشان از مجریان و برگزار کننده گان تورهای داخلی و خارجی در نوروز و تمام طول سال میباشند تهیه شده است. و امیدواریم با ریشه کن شدن ویروس کرونا انجام سفرها و تورها یه حالت عادی و گذشته خود برگردد.
م. خ
منبع:

1399/12/20
18:16:17
0.0 / 5
1195
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری