تهران آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است

تهران آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است

به گزارش تور و گردشگری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اعلام نمود: نوروزی متفاوت فرا می رسد و شهروندان و مهمانان نوروزی در این ایام پایتخت را زیباتر از قبل خواهند دید.


علی اصغر عطایی روز چهارشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در آستانه عید نوروز روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر نیروی خدمات شهری مشغول آراستن شهر تهران هستند و اساسا امسال نوروزی متفاوت برای تهران پیش بینی می نماییم.

به گفته وی، وسعت شهر تهران با سایر شهرهای کشور قابل قیاس نیست و ۵۰۰ کیلومترمربع فضای شهری برای ایام عید مناسب سازی شده است.

مدیرکل خدمات شهری تهران ادامه: با همکاری شهرداران مناطق ۲۲ گانه تلاش داریم نوروز امسال برای پایتخت نشینان متفاوت باشد.
وی افزود: در سالهای اخیر بیشتر جمعیت شهر تهران به سایر شهرهای کشور سفر می کردند که در یکی دو سال اخیر جمعیت زیادی از شهرهای دیگر به تهران می آیند و در نوروز نیز پیش بینی می شود جمعیت قابل توجهی به تهران سفر کنند.
وی درباب انتقادات از جمع آوری نشدن زباله در تهران نیز اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم و مناسب شهرداری تهران لایروبی و جمع آوری مستمر زباله در انهار و کانال های شهری است، این کلانشهر ۵۶۰ کیلومتری ۵۱۰ کیلومتر کانال و مسیل دارد که با تلاش شهرداران مناطق ۲۲ گانه این مکان ها دائما لایروبی می شود.
به گفته عطایی در بعضی فصول و زمان حجم زباله تهران هفت تا هشت برابر می شود و این افزایش حجم زیاد زباله شاید در روند جمع آوری زباله در بعضی نقاط شهر مشکلاتی بوجود آورد اما در مجموع کارنامه خوبی امسال با همکاری معاونان خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه بجای گذاشتیم.
امسال هیچ نوع آبگرفتگی نداشتیم
وی درباب آمادگی شهردارای تهران با بارندگی های آخر سال و بهاری نیز اظهار داشت: در فصل زمستان با همکاری و اقدامات مناسب هیچ نوع آبگرفتگی که منجر به ترافیک و مشکلی برای شهروندان شود در شهر نداشتیم چونکه پیمانکاران شهرداری در مناطق ۲۲ گانه به طور مرتب مشغول لایروبی هستند و در مناطقی مانند آزادی و یا بزرگراه امام علی (ع) که قبلا شاهد آبگرفتگی بودیم امسال هیچ مشکلی نداشتیم.
عطایی اشاره کرد: در فصل بهار نیز تمامی نیروهای خدمات شهری در مناطق ۲۲ گانه در آماده باش کامل بسر می برند و قول می دهم که نوروز امسال شهری متفاوت برای پایتخت نشینان باشد.
به گفته وی، شیوع ویروس کرونا زندگی شهروندان را گرفتار مشکل کرده و تلاش داریم با پاکیزه نگه داشتن شهر آرامش را برای شهروندان ایجاد نماییم.
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به سنت حسنه کاشت درخت نیز اظهار داشت: روز گذشته/ سه شنبه در آستانه عید نوروز به اتفاق تعدادی از خبرنگاران و مدیران روابط عمومی مجموعه خدمات شهری شهرداری تهران تعداد قابل توجهی درخت در بوستان زندگی محله هرندی در جنوب تهران کاشته شد.منبع:

1399/12/29
13:51:00
0.0 / 5
1288
تگهای خبر: خدمات , زمین , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری