اعلام شرایط بازدید از كاخ نیاوران در روزهای نوروز

اعلام شرایط بازدید از كاخ نیاوران در روزهای نوروز

تور و گردشگری: مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از نوبت دهی زمان بازدید از موزه های این مجموعه در روزهای نوروز 1400 با رعایت پروتکلهای بهداشتی آگاهی داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، باتوجه به فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تهران در روزهای نوروز ۱۴۰۰ به دنبال بخشنامه صادره از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا و همین طور ضوابط کاری ابلاغ گردیده از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بازدید از موزه های مجموعه نیاوران با در نظر گرفتن پروتکلهای بهداشتی از ساعت ۹ تا ۱۹ در سه نوبت با سقف پذیرش محدود، طبقه بندی شده است.
امیر رضا شریف نیا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با بیان این خبر اظهار داشت: باتوجه به بحران ویروس کرونا محدودیت هایی در بازدیدها اعمال شده و بمنظور حفاظت پیشگیرانه در سلامت کارکنان، بازدیدکنندگان و صیانت از آثار موزه ای و همین طور رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این مجموعه و پیش گیری از ازدحام گردشگران، با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش محدود، در روزهای نوروز ۱۴۰۰ میزبان علاقه مندان خواهیم بود.
شرایط استفاده از بلیت خریداری شده
او اضافه کرد: مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با اتکا به کارشناسی انجام شده از اول تا دوازدهم فروردین ماه از ساعت ۹ بامداد تا ۱۹ در سه نوبت مختلف با ظرفیت پذیرش روزانه ۱۵۰۰ نفر پذیرای گردشگران است و فروش بلیت ورودی تا ساعت ۱۷: ۳۰ صورت خواهد گرفت. بدین جهت با اجرای طرح نوبت دهی فروش بلیت در این مجموعه، بمنظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بازدیدکنندگان می بایست به ساعت درج شده بر روی بلیت توجه نموده و در هنگام بازدید، زمان خودرا مدیریت نمایند، چونکه بلیت خریداری شده در هر نوبت فقط در همان نوبت دارای اعتبار است.

مدیر مجموعه نیاوران افزود: با توجه به این که علاوه بر امکان خرید بلیت الکترونیکی بوسیله گیشه های فروش در مبادی ورودی مجموعه نیاوران، امکان خرید بلیت به صورت اینترنتی نیز برقرار است، گردشگران می توانند بمنظور پیش گیری از ازدحام جمعیت در مبادی ورودی و به حداقل رساندن تماسهای فیزیکی، با اطلاع از زمان بندی فروش بلیت موزه های این مجموعه، نسبت به خرید اینترنتی بوسیله درگاه فروش بلیت به آدرس bilit.tafrihati.com و نرم افزار پرداخت الکترونیک تاپ در تلفن همراه اقدام نمایند.
امیر رضا شریف نیا مدیر این مجموعه با اشاره به اینکه انتظار می رود در روزهای نوروز مخاطبان و علاقه مندان موزه ای با مسئولیت اجتماعی بیشتری به بازدید از موزه ها بیایند و در پاسداری از میراث فرهنگی و جلوگیری از گسترش این بیماری همگام باشند، اظهار داشت: گردشگران حتما می بایست قبل از مراجعه حضوری به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، پروتکلهای بهداشتی و ضوابط بازدید درج شده در سایت این مجموعه و همین طور صفحه رسمی اینستاگرام را دقیق مطالعه کرده و موارد آنرا حین بازدید رعایت نمایند.
تشریح پروتکل ویژه بازدید
همچنین مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در تاریخ های ۳۰ اسفند ۹۹ و سیزدهم فروردین ۱۴۰۰ تعطیل بوده و امکان پذیرش گردشگران را ندارد. پروتکل ویژه بازدید از این مجموعه برای مدت زمان بحران بیماری کرونا تدوین شده توسط کمیته مدیریت بحران و حفاظت پیشگیرانه معاونت میراث فرهنگی به این شرح است:
- در صورت مراجعه حضوری بلیت خودرا به صورت الکترونیکی و با کارت بانکی تهیه فرمائید. علاوه بر این امکان تهیه بلیت به صورت اینترنتی بوسیله درگاه فروش بلیت به آدرس bilit.tafrihati.com و نرم افزار پرداخت الکترونیک تاپ در تلفن همراه نیز برقرار است.
- بمنظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بلیت خریداری شده در هر نوبت فقط در همان نوبت دارای اعتبار است. (عدم حضور بموقع به منزله انصراف از بازدید است و امکان بازدید در نوبت های بعدی به هیچ عنوان مقدور نیست)
- زمان بازدید و ضوابط را در شبکه های الکترونیکی موزه از پیش مطالعه کنید.
- بروشورهای کاغذی به سبب ممانعت از انتقال آلودگی جمع آوری شده است. اطلاعات را از سایت و سایر فضاهای مجازی مجموعه مطالعه کنید.
- استفاده از ماسک در تمام مدت حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران الزامی است.
- فاصله گذاری بهداشتی (حداقل دو متر مربع) را در طول بازدید، با بازدیدکنندگان و کارکنان موزه رعایت کنید.
- بازدید گروهی به همراه تور به سبب کم شده فاصله اجتماعی تعیین شده با سایر بازدیدکنندگان ممنوع می باشد.
- راهنمایان موزه با حفظ فاصله گذاری بهداشتی تنها پاسخگوی سوالات محدودی می باشند و امکان توضیحات کامل درباب موزه و آثار میسر نمی باشد.
- حتی المقدور از به همراه آوردن کودکان زیر ۷ سال خودداری فرمائید. در صورت همراه بودن کودکان در بازدید، از ماسک استفاده نموده و مانع از تماس سطوح، نشستن و لمس آثار توسط کودکانتان شوید و از خارج شدن آنها از مسیر بازدید و خوردن و آشامیدن در طول بازدید ممانعت به عمل آورید.
- با کارکنان جهت بررسی دمای بدنتان در بخش های ورودی موزه، همکاری لازم را داشته باشید.
- در صورت مشاهده علایم بالینی این بیماری در شما، برای حفظ سلامت کارکنان موزه و سایر بازدیدکنندگان از ورود شما به موزه ممانعت خواهد شد.
- از آوردن نوشیدنی و خوراکی به داخل موزه جداً خودداری فرمائید.
- از مواد ضدعفونی کننده شخصی در فضای موزه به سبب تأثیر احتمالی تخریبی بخار و گازهای متصاعد شده بر آثار، خودداری نمائید.
- در راه تعیین شده حرکت کنید.
- به فاصله تعیین شده از آثار توجه کرده و آنرا رعایت کنید.
- فیلمبرداری و عکسبرداری غیرحرفه ای فقط در محوطه باز مجموعه مجاز بوده و در داخل موزه ها به سبب کم شدن فاصله اجتماعی تعیین شده با سایر بازدیدکنندگان هرگونه تصویربرداری ممنوع می باشد. (هرگونه فیلمبرداری و عکسبرداری حرفه ای با تجهیزات جانبی بدون ستاندن مجوزهای لازم ممنوع است)
- در طول مسیر بازدید، سطوح دیوار، درب ها، نرده ها، حفاظ های شیشه ای و غیر شیشه ای، تابلوهای معرفی و زیرنویس ها و … را بمنظور عدم انتقال آلودگی لمس نفرمایید.
- تزئینات وابسته به معماری و آثار را لمس نکنید.
- از نشستن در راه بازدید خودداری کنید.
- در هنگام بازدید در صورت توقف برای مکالمه، روبروی هم قرار نگیرید بلکه کنار هم با حفظ فاصله گذاری بایستید.
- در هنگام استفاده از خدمات بهداشتی موزه، موارد بهداشتی را رعایت فرمائید.
- در هنگام بازدید در صورت مشاهده عدم رعایت ضوابط توسط سایرین، موارد را به مراقبان موزه اطلاع دهید.
- در صورت عدم رعایت این ضوابط بهداشتی، از ورود یا ادامه بازدید شما ممانعت خواهد شد.


منبع:

1400/01/01
12:35:52
5.0 / 5
1462
تگهای خبر: اینترنت , تاریخی , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری