معاون وزیر میراث:

فعالان حوزه گردشگری توان بازپرداخت تسهیلات را ندارند

فعالان حوزه گردشگری توان بازپرداخت تسهیلات را ندارند

به گزارش تور و گردشگری معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: فعالان این حوزه که تسهیلات 12 درصدی به آنها اعطا شده و نزدیک سررسید قسط آنها فرا رسیده به سبب رکود این صنعت بر اثر کرونا، توان بازپرداخت تسهیلات دریافتی را ندارند.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، ولی تیموری روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با اشاره به اعطای تسهیلات ویژه کرونا به فعالان حوزه گردشگری گفت: متاسفانه به سبب شیوع ویروس کرونا در زمینه سفرهای خارجی ممنوعیت ورود توریست داریم و فقط گردشگر های سلامت و مسافرانی که قصد انجام کار دارند اجازه ورود به ایران را دارند.
اقامت ۴۵۰ هزار نفر شب در سه روز اخیر در کل کشور
معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به آمار مسافران نوروزی طی سالهای اخیر اظهار نمود: در نوروز سال ۹۷ حدود ۱۲۰ هزار نفر شب و در نوروز ۹۸ به سبب سیل هایی که در کشور رخ داد نزدیک به ۷۶ هزار نفر شب و در سه روز گذشته حدود ۴۵۰ هزار نفر شب اقامت در کل کشور ثبت شده است.
تیموری اضافه کرد: امسال به سبب شیوع ویروس کرونا وضعیت خاصی درکشور حاکم است و بحث سفر با اما و اگرهایی همراه بوده است، به سبب شیوع این ویروس و مسائل دیگر فعالان این حوزه نتوانستند کار کنند و به الزام حاکمیتی تعطیل بودند.
وی با اعلان اینکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه گردشگری مشغول به کار هستند، گفت: تعداد زیادی به صورت غیرمستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند که در این ایام ضرر زیادی دیده اند.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با اشاره به خسارت واردشده به کسب و کارهای به سبب شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: معیشت تعدادی از افراد جامعه به سفر مردم وابسته است.
وی با اشاره به رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط فعالان این حوزه اظهار داشت: هنگامیکه زنجیره درست و ایمن گردشگری را تعطیل می نماییم بدون شک تاسیسات گردشگری بدون مجوز فعال خواهند شد.
تیموری با تاکید بر اینکه نباید سفرها موجب شیوع باردیگر کرونا شود، اشاره کرد: عید امسال از پذیرش مسافر یا زدن چادر در مدارس، پارک ها و باشگاه ها با همکاری نیروی انتظامی جلوگیری شد از طرفی اماکن تحت نظارت فعالیت می نمایند.
وی با اعلان اینکه امسال نسبت به عید نوروز سال قبل به نسبت محدودی گشایش در حوزه سفر داشته ایم، عنوان کرد: عده ای از مردم سفر را به سالهای اینده موکول کرده اند و عده ای هم در زنجیره درست و ایمن گردشگری سفر می کنند.
وی با تاکید بر اینکه به حمایت ها و رویکردهای مثبت نیاز داریم، افزود: کرونا به این زودی ها ریشه کن نمی گردد پس باید با مدیریت صحیح از این بحران عبور نماییم.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور بیان کرد: هدف ما توزیع سفر است تا همه استانها از زنجیره گردشگری منتفع شوند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در امتداد رونق گردشگری و راه اندازی اقامتگاه ها در نقاط مختلف و حتی روستاها اشاره کرد: حالا گردشگری از نقطه محور بودن درآمده است.
تیموری افزود: برنامه توسعه گردشگری کشور با همکاری چندین کشور دیگر درحال اجرا است و طرح های جامع گردشگری در ۱۹ استان تدوین شده و بقیه استانها تا خردادماه سال جاری این طرح ها را به معاونت گردشگری کشور عرضه کنند.منبع:

1400/01/05
00:44:42
5.0 / 5
1200
تگهای خبر: توریست , خدمات , زمین , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری