معاون وزیر:

ظرفیت اشغال مراكز اقامتی كشور به ۳۵ درصد رسیده است

ظرفیت اشغال مراكز اقامتی كشور به ۳۵ درصد رسیده است

معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: ظرفیت اشغال مراکز اقامتی کشور طی تعطیلات نوروزی به ۳۵ درصد رسیده است.


ولی تیموری روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح یک باب هتل آپارتمان در تبریز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: سال گذشته به علت شرایط سخت کرونایی ظرفیت اشغال مراکز اقامتی رسمی و هتل های کشور به صفر رسیده بود که سال جاری به علت رایزنی با ستاد ملی مقابله با کرونا، شرایطی به وجود آمد تا سفرهای محدودی به انجام برسد.
وی ضمن اشاره به تاثیرات شرایط کرونایی بر صنعت توریسم کشور و کل جهان، عنوان کرد: بر همین مبنا در صورتی که سال ۱۳۹۸ ظرفیت اشغال مراکز اقامتی کشور به ۱۰۰ درصد رسیده بود از دو سال پیش این روند با رکود کامل مواجه و صنعت پردرآمد و مهم گردشگری ایران با چالش های مختلفی مواجه گردید.
تیموری افزایش ۳۵ درصدی ظرفیت اشغال هتل ها در ایران را با عنایت به شرایط سخت کرونایی قابل قبول خواند و افزود: این در شرایطی است که سال جاری به علت رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقررات اعلامی از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا، هر گونه چادرزنی و اقامت در مدارس ممنوع اعلام شده است.
وی با تکیه بر رصد و کنترل کامل مراکز اقامتی از جانب معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خاطرنشان کرد: سال جاری یکی از برنامه های اولویت دار و محوری این معاونت و ستاد مرکزی خدمات سفر کشور کنترل واحدهای اقامتی و هتل های کشور به لحاظ رعایت پروتکلهای بهداشتی است و تابحال تیم های مختلف این معاونت اقدامات شبانه روزی و دایمی در این حوزه داشته اند.
تیموری استان های خراسان رضوی، مازندران، گیلان، مناطق آزاد و اصفهان را دارای رتبه های اول تا پنجم گردشگرپذیر در روزهای تعطیلات نوروزی اعلام و افزود: آذربایجان شرقی هم در این لیست در رتبه نهم کشوری قرار گرفته است.
وی همکاری بخش خصوصی، هتل داران و ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها در ارتباط با رعایت پروتکلهای بهداشتی در شرایط کرونایی را مناسب خواند و اضافه کرد: بدون همکاری و تعامل تنگاتنگ بین این نهادها پیشرفت در حوزه گردشگری میسر نخواهد شد.
تیموری با اشاره به اینکه شرایط کرونایی بین مردم و مسئولان برای گشایش سفرهای گردشگری و نوروزی تردید بوجود آورده است، تنها راه برون رفت از این وضعیت را اعتماد و اطمینان سازی بین احاد مردم برای سفرهای محدود بیان کرد و اظهار داشت: در این حوزه باید رسانه ها هم کمک کنند تا با حمایت دولت و هم تکمیل فرایند واکسیناسیون عمومی بار دیگر شاهد رونق گیری صنعتی گردشگری در کشور باشیم.
وی عنوان کرد: مسئولان باید متوجه باشند که اگر کمک کنند میتوان نسبت به سفرهای ایمن و تدریجی و البته هدایت شده آحاد مردم در داخل کشور وارد عمل شد تا در آینده و با فروکش کردن آثار منفی ویروس کرونا، شرایط گردشگری کشور به سالهای پیش از کرونا برگردد.
به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، همزمان با سفر معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تبریز یک باب هتل آپارتمان با ظرفیت ۸۵ تخت در ۱۰ طبقه توسط بخش خصوصی راه اندازی شد.1400/01/13
22:46:51
5.0 / 5
977
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری