به رغم حضور موزه ها به عنوان مشاغل سطح سه؛

موزه های زیر پوشش وزارت میراث فرهنگی باز هستند

موزه های زیر پوشش وزارت میراث فرهنگی باز هستند

به گزارش تور و گردشگری موزه های زیر پوشش وزارت میراث فرهنگی به رغم اینکه در لیست مشاغل سطح سه قرار دارند و باید طبق مصوبه ستاد کرونا در شهرهای نارنجی تعطیل باشند اما همچنان باز هستند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، انتشار کرونا در کشور سرعت بیشتری گرفته است به جز خوزستان کرونا در بقیه استان ها روند افزایشی دارد. همینطور ستاد کرونا لیست مشاغل گروه یک تا سه که در شهرهای قرمز نارنجی و زرد و آبی می توانند فعالیت داشته باشند را هم اعلام نموده است اما درحالیکه مراکز آموزشی و فرهنگی در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل هستند؛ هنوز موزه های زیر پوشش وزارت میراث فرهنگی باز هستند.
محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه های کشور گفته است مجموعه های گردشگری که شامل موزه ها هم می شود از گروه شغلی سه به یک یا ضروری منتقل شده و فعالیت آنها بلامانع است. ظرفیت موزه ها محدود شده و تعطیلی در شهرهای قرمز و نارنجی با وجود هوشمند شدن محدودیت ها مستلزم اعلام ستاد کرونای استانهاست.
اما قاسمی دبیر کمیته امنیت اجتماعی و انتظامی ستاد کرونا با رد این مطلب به بخش خبر صبحگاهی رادیو گفته است: مجموعه های گردشگری که به رده یک منتقل شده اند شامل مراکز اقامتی همچون هتل ها، متلها و مسافرخانه هاست و ارتباطی به موزه ها ندارد. ازاین رو موزه ها همچنان در گروه سوم هستند که می توانند در شهرهای زرد و آبی فعالیت کنند.
اکنون موزه ها و کاخ موزه های کشور که زیر پوشش این وزارت خانه قرار دارند در شهرهای نارنجی و قرمز همچنان با اعمال محدودیت در تعداد بازدیدکنندگان، به فعالیت خود ادامه داده اند و هیچکدام از وزارت متبوعه دستوری برای تعطیلی نگرفته اند. بعنوان مثال در شهر تهران که حالا در وضعیت نارنجی قرار دارد هنوز هیچ یک از موزه ها تعطیل نشده اند.
در این ارتباط موزه هنرهای معاصر تهران که زیر پوشش وزارت ارشاد است در خبری اعلام نمود: این موزه از امروز ۱۵ فروردین ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد. این تعطیلی در جهت دستور ستاد ملی کروناست.


منبع:

1400/01/15
23:51:13
5.0 / 5
1204
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , كاخ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ttma تور و گردشگری