كتاب رویكرد گردشگری شهری و روستایی در ایران و جهان منتشر گردید

كتاب رویكرد گردشگری شهری و روستایی در ایران و جهان منتشر گردید

به گزارش تور و گردشگری کتاب رویکرد گردشگری شهری و روستایی در ایران و جهان به قلم «حمید کریمی» و توسط انتشارات آفتاب گیتی منتشر گردید.


نویسنده این کتاب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متن این اثر در بازه یک سال در حوزه گردشگری تهیه شده که می تواند منبعی برای گردشگری و سرفصل دانشگاهی محسوب شود.
کریمی بیان نمود: در این کتاب به مباحث مختلفی همچون مفاهیم، صنعت توریسم، توریسم، اهمیت و محصولات گردشگری، گردشگری فرهنگی، گردشگری اوقات فراغت، طبیعت گردی، مدیریت پایدار زمین، اشتغالزایی، بهبود کیفیت محیط زیست، افزایش کیفیت زندگی و کاهش فقر، حقوق جهانگردان غیر مسلمان، اثرات مخفی گردشگری، بیمارها واگیردار، زیرساختها، پیاده راهها و راهکار افزایش درآمد برای جامعه ملی کشو را مورد بررسی قرار خواهد داد.
وی اضافه کرد: کارشناسان علوم اقتصادی معتقدند که گردشگری بعنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا شناخته می شود که در این راستا خیلی از کشورها و بخصوص توسعه یافته این صنعت را بعنوان منبع اصلی ایجاد درآمد، اشتغال زایی و رشد بخش خصوصی و زیربنایی می دانند.
این نویسنده کتاب تصریح کرد: در این اثر تعاریف بیان شده از جانب سازمان گردشگری مورد توافق است که فعالیت مسافرتی افراد و اقامت در خارج از محیط دایم زندگی آنها برای بیشتر از ۲۴ساعت، کمتر از یک سال به قصد تفریح و تجارت را به آنها پرداخته است.
کریمی بیان نمود: این کتاب در قطع وزیری در یک هزار نسخه در بازار موجود است.منبع:

1400/01/17
12:34:05
5.0 / 5
1655
تگهای خبر: زمین , زندگی , فرهنگ , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری