وزارت كشور در واكنش به درخواست وزیر بهداشت؛

میراث فرهنگی تورهای گردشگری تركیه را لغو كند

میراث فرهنگی تورهای گردشگری تركیه را لغو كند

بعد از آنکه اعلام شد، میزان مبتلایان به کرونای جهش یافته در ترکیه درحال افزایش است و متولیان بهداشت نیز از برگزاری پروازها گلایه کردند خبر رسید که تنها تورهای گردشگری این کشور تعطیل شدند.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، طبق آمار ارائه شده از طرف دولت ترکیه، تعداد مبتلایان به کرونا در کشور ترکیه در روز ۵ آوریل بیش از ۴۲ هزار و ۵۵۰ هزار نفر بوده است.
این آمار نشان میدهد که میزان مبتلایان به کرونای جهش یافته در ترکیه بسیار زیاد است. اما در همین زمان تورهای گردشگری و پروازها به مقاصد گردشگری این کشور برقرار بوده است و مسافران زیادی از ایران به این کشور می روند. حتی خبرگزاری مهر در گزارشی اعلام نمود که نرخ پروازهای لحظه آخری به مقصد گردشگری ترکیه، به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و با توجه به این که تنها شرط ورود به این کشور، داشتن تست منفی کروناست، ولی مسافران ایرانی را به سفر ترغیب می کند.
متولیان ستاد کرونا نیز بارها از برقراری پروازها به ترکیه ابراز نگرانی کردند. اما اتفاقی نیفتاد و همچنان این پروازها برقرار است.
محمدحسن ذی بخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عدم توقف پروازهای ترکیه با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور گفت: ما در سازمان هواپیمایی به تنهایی تصمیم گیرنده نیستیم و ستاد ملی مقابله با کرونا باید به سازمان هواپیمایی توقف پروازها را ابلاغ کند.
تا اینکه در ایام اخیر وزیر بهداشت در نامه ای از وزیر کشور خواست که تا ۴۸ ساعت آینده به مدت یک هفته ایاب و ذهاب بوسیله مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور متوقف شود.
مسلماً انتظار بر این بود که ورود و خروج ها بعد از این نامه محدود یا متوقف شود اما اتفاقی که افتاد این بود که تنها وزارت کشور اعلام کرد، وزارت میراث فرهنگی برگزاری تورهای ترکیه را لغو کند.
در واکنش به نامه وزیر بهداشت درباره توقف رفت و آمدها، سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور از ابلاغ تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا، در خصوص لغو فوری تور ترکیه به کلیه شرکت های گردشگری آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای تصمیم ابلاغی از طرف ستاد ملی مدیریت کرونا، قرار شد وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، لغو تور ترکیه را فوراً به کلیه شرکت های گردشگری ابلاغ کند.
به این ترتیب تنها تورهای گردشگری به ترکیه لغو می شوند نه پروازها به این مقصد. هر چند که در همین روزها که کرونای انگلیسی در ترکیه جولان می دهد اما از آن طرف، نرخ تورهای گردشگری به حد بسیار زیادی کم شد به نحوی که تور گردشگری استانبول برای ۴ شب در هتل ۵ ستاره، تنها ۵ میلیون تومان نرخ داشت اما این مساله نیز باید در نظر گرفته شود، که مسافران ایرانی و ترکی به سبب نبود ویزا به آسانی حتی برای تفریح به ترکیه می روند و قشر کمتری از آنها مبادرت به خرید تور گردشگری می کنند.

1400/01/20
21:34:41
5.0 / 5
1201
تگهای خبر: خرید , زمین , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری