طی حكمی؛

مدیركل میراث فرهنگی سمنان بركنار شد

مدیركل میراث فرهنگی سمنان بركنار شد

تور و گردشگری: طی حکمی از طرف وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، مهدی جمال از سمت مدیرکلی میراث فرهنگی استان سمنان برکنار شد و موقتا دوست محمدی سرپرستی این اداره کل را به دست گرفت.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، طی حکمی مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان برکنار و بجای وی تا تعیین مدیرکل جدید، دوست محمدی بعنوان سرپرست میراث فرهنگی استان سمنان منصوب گردید. این در حالیست که وی سابقه مدیریت میراث فرهنگی شهرستان سمنان و معاونت در اداره کل را نیز در کارنامه دارد.
مهدی جمال دو سال پیش ابتدا بعنوان سرپرست و سپس بعنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان منصوب گردید و زمزمه هایی در خصوص انتقال وی به وزارت خانه مطرح گردیده است.
نکته قابل توجه اینکه دقایقی قبل در مراسمی با حضور سرپرست امور مجلس و استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مدیر کل امور مجامع و تشکل های مردم نهاد وزارتخانه، حمید رضا دوست محمدی بعنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان منصوب گردید.
مهدی جمال، مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان سمنان در آئین تودیع خود حضور نداشت.
برخی کارشناسان معتقد هستند که مدیریت جمال در حوزه میراث فرهنگی سبب شد تا توسعه غیر متوازنی در استان رخ دهد امروز میراث فرهنگی استان مانند موجودی عجیب الخلقه شمرده می شود که سر و یک دست بسیار بزرگ دارد اما گردن و کمر باریک یک پای بلند دارد و یک پای کوتاه و لاغر است.
فعالان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امیدوار هستند که مدیرکل بعدی بتواند کاستی های مدیریت جمال را برطرف کند.


منبع:

1400/01/23
15:15:54
5.0 / 5
1225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری