موافقت اصولی برای ۲ و نه دهم هزار میلیارد ریال طرح گردشگری سمنان صادر شد

موافقت اصولی برای ۲ و نه دهم هزار میلیارد ریال طرح گردشگری سمنان صادر شد

به گزارش تور و گردشگری ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: موافقت اصولی در حوزه گردشگری با طرح هایی به ارزش ۲ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال در سال ۹۹ صادر شد.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، محمد طاهریان روز دوشنبه به رسانه ها اظهار داشت: ۲۲ فقره موافقت اصولی در حوزه سرمایه گذاری گردشگری با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال سال قبل صادر شد که بعد از عملیاتی شدن این پروژه ها، زمینه اشتغال ۷۲۸ نفر فراهم می شود.
سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان به صدور چهار مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل پروژه های گردشگری با حجم سرمایه گذاری ۳۳۹ میلیارد ریال اشاره نمود و اضافه کرد: بعد از بهره برداری از این پروژه ها، شرایط اشتغال ۱۵۹ نفر فراهم می شود.
وی از بررسی ۶ نقشه طرح سرمایه گذاری در استان سمنان اطلاع داد و افزود: بیشتر از ۱۵۰ درخواست دریافت شده از راه سامانه صدور موافقت اصولی برای ایجاد تأسیسات گردشگری در زمینه مجتمع گردشگری، سفره خانه سنتی، اقامتی و پذیرایی، گردشگری سلامت، مرکز تفریحی و سرگرمی، محیط و پارک طبیعی گردشگری هم پارسال مورد بررسی قرار گرفت.
در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم گردی، ۱۵ هتل و میهمان سرا، ۱۴ اقامتگاه سنتی، پنج میهمان پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل آپارتمان، دو مرکز تفریحی سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی، ۱۹ سفره خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.منبع:

1400/01/29
14:18:28
5.0 / 5
1117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری