استاندار:

كرمانشاه برای تبدیل شدن به قطب گردشگری تله كابین نیاز دارد

كرمانشاه برای تبدیل شدن به قطب گردشگری تله كابین نیاز دارد

به گزارش تور و گردشگری ایرنا- استاندار کرمانشاه با تکیه بر لزوم اجرای پروژه تله کابین در «تاق بستان» اظهار داشت: کلانشهر کرمانشاه برای تبدیل شدن به یک قطب مهم گردشگری در غرب کشور نیازمند اجرای پروژه های بزرگی مانند تله کابین است.


به گزارش تور و گردشگری به نقل از ایرنا، «هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در نشست پشتیبانی و رفع موانع پروژه های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، عنوان کرد: تله کابین یک طرح بسیار مناسب برای جذب گردشگران است و این پروژه در اکثر استان های گردشگرپذیری که این امکان برای آنها فراهم بوده، اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: با برررسی های مقایسه ای صورت گرفته، شرایط اجرای این پروژه در کرمانشاه به لحاظ دریافت مجوزهای میراث فرهنگی بسیار مناسب تر از برخی استان های همجوار است ولی متاسفانه برای اجرای این پروژه در استان سختگیری های بیشتری لحاظ می شود.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: مردم کرمانشاه موافق اجرای تله کابین هستند و مدیریت ارشد استان هم خویش را موظف دانسته در این زمان برای اجرای این پروژه رایزنی ها و پیگیری های لازم را با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری انجام دهد و بزودی نشست دیگری با وزارت خانه برای حل مشکلان باقی مانده برگزار می نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنانش «سراب نیلوفر» را یک پتانسیل بسیار مهم گردشگری توصیف کرد و اظهار داشت: متاسفانه به علت وجود برخی مشکلات حقوقی، سال ها نتوانسته ایم از این ظرفیت برای توسعه گردشگری کرمانشاه به شکل شایسته ای استفاده نماییم.
بازوند افزود: از آب منطقه ای خواسته شد که هر چه سریعتر از راه مراجع قانونی مشکلات حقوقی مجموعه سراب نیلوفر را پیگیری کند تا زمینه سرمایه گذاری برای بخش خصوصی و رونق این مجموعه فراهم گردد.
طاق بستان مجموعه ای از سنگ نگاره ها و سنگ نوشته های دورهٔ ساسانی است که در در شمال غربی شهر کرمانشاه و در غرب ایران واقع شده است.
این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنهٔ تاریخی همچون تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه ای و مراسم شکار گراز توسط سوارکاران و نواختن موسیقی با آلات موسیقی چنگ در آن حک شده است.
وجود کوه و چشمه در این مکان، آنرا به گردش گاهی زیبا تبدیل نموده که از زمان های دیرین تا به امروز مورد توجه بوده است.
سرابنیلوفر هم از دیگر جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه است که در حدود ۲۰ کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه واقع شده و به علت دربرگیری گل های نیلوفر به سراب نیلوفر نامگذاری شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیشتر از چهار هزار اثر تاریخی است که ۲ هزار و ۲۵۰ اثر آن ثبت ملی شده است.منبع:

1400/02/02
13:12:18
5.0 / 5
1277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ttma تور و گردشگری