در پی كاهش تقاضای سفر؛

كرونا قیمت بلیت تهران-كیش را به نرخ تهران-استانبول نزدیك كرد

كرونا قیمت بلیت تهران-كیش را به نرخ تهران-استانبول نزدیك كرد

به گزارش تور و گردشگری در حالیکه قیمت بلیت پروازهای تهران-استانبول از یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان از جانب ایرلاین های ایرانی به فروش می رسد، نرخ بلیت کیش تا حدود یک میلیون تومان در حال عرضه است.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، محمدحسن ذی بخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری دوشنبه ۲۹ فروردین از کاهش چشم گیر ۹۵ درصدی پروازهای ترکیه اطلاع داده بود.
به گفته ذی بخش، هم اکنون ۵ پرواز خروجی از ایران به ترکیه و ۷ پرواز ورودی به کشورمان در هر شبانه روز انجام می شود؛ این در شرایطی است که تا پیش از اعمال محدودیت های کرونایی اخیر در مسافرت به ترکیه که به لغو تورهای گردشگری به این کشور منجر گردید، بعضاً تا ۴۰ پرواز در هر ۲۴ ساعت میان دو کشور انجام می شد.
شیوع موج چهارم کرونا در ایران و ترکیه سبب شده تا نرخ بلیت پروازهای استانبول هم کاهش پیدا کند اما با عنایت به افزایش تقاضای سفر به جزایر کیش و قشم، نرخ بلیت پروازهای داخلی به این مقاصد پر تردد، در ایام آخر هفته تا یک میلیون تومان افزایش می یابد.
در حال حاضر بلیت پرواز ۱۲: ۴۰ دقیقه جمعه ۳ اردیبهشت تهران استانبول یکی از ایرلاین های داخلی یک میلیون و ۴۵ هزار تومان و یک ایرلاین داخلی دیگر برای ساعت ۱۳: ۴۰ دقیقه همان روز یک میلیون و ۹۸ هزار تومان به فروش می رساند؛ دو ایرلاین دیگر داخلی هم بلیت های همین مسیر در همان تاریخ را به ترتیب یک میلیون و ۳۰۰ و یک میلیون و ۴۵۵ هزار تومان به فروش می رسانند.
به جز یکی از ایرلاین های داخلی، سایر ایرلاین ها بلیت تهران-استانبول را چارتری عرضه می کنند.
این در حالی است که بلیت تهران-کیش برای روز جاری (چهارشنبه اول اردیبهشت) از قیمت ۵۲۰ هزار تومان (چارتری یکی از ایرلاین های داخلی) شروع شده و تا ۹۹۶ هزار تومان (سیستمی یکی از ایرلاین ها) در حال فروش است.
هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال نماینده فلاورجان در مورد پروازهای چارتری در کمیسیون عمران مجلس اعلام نموده بود پروازهای چارتری صرفا به مقاصد فرودگاه های نفتی یا جزایر گردشگری در حال انجام می باشد.
بلیت پروازهای تهران-قشم هم برای پروازهای امروز از ۷۵۰ هزار تا یک میلیون و ۲۳۳ هزار تومان در نوسان است.

1400/02/02
17:58:56
5.0 / 5
1279
تگهای خبر: سفر , كیش , گردشگری , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری